• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-10-23 09:15 Time جوابیه دامپزشکی استان خوزستان در خصوص خبر مرگ و میر گوسفندان عشایر کریت کمپ اهواز
 
در پی انتشار مطلبی با عنوان بیماری عجیب در بین گوسفندان عشایر اهوازی/ روزانه ۵ گوسفند تلف میشود در پایگاه خبری جنوب فردا؛ اداره کل دامپزشکی استان خوزستان نسبت به ادعا واکنش نشان داد.

به گزارش فاخته در جوابیه ارسال شده توسط روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خوزستان که رونوشت آن برای فاخته نیز ارسال شده آمده است:

احتراما بازگشت به خبر درج شده(اینجا) در مورخ 21 دی ماه تحت عنوان وضعیت تکان دهنده دامهای عشایر در منطقه کریت کمپ اهواز جوابیه این اداره کل بشرح ذیل بحضورتان ایفاد میگردد خواهشمند است به استناد قوانین و مقررات مطبوعات نسبت به درج جوابیه اقدام فرمایند.

اداره کل دامپزشکی استان خوزستان در راستای برنامه ملی کنترل و پیشگیری از بیماریهای دامی سازمان دامپزشکی کشور و بر اساس برنامه های هدفمند و با در نظر گرفتن الگوهای اپیدمیولوژیک بیماریهای دامی اقدام به انجام مراقبت های عمومی و همچنین نظارت های فعال و هدف دار جهت بررسی بیماریها و از طرف دیگر واکسیناسیون دامها بر علیه بیماریهای مختلف و واگیر می نماید.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

در این فرآیند حوزه تخصصی دامهای عشایر با توجه به نوع استقرار و تردد آنها از اهمیت ویژه ایی برای دامپزشکی استان برخوردار است و استفاده از روشهای اپیدمیولوژیک مشارکتی مدیریت و تجزیه و تحلیل داده ها در فرآیند بیماریها، ایجاد برنامه های الویت بندی شده جهت مدیریت بیماریهای دامی از جمله مواردی است که بشکل کاملا تخصصی در حوزه دامهای عشایر توسط اداره کل دامپزشکی استان خوزستان هر ساله صورت می پذیرد.

در خصوص منطقه کریت کمپ شهرستان اهواز که در خبر آن خبرگزاری محترم آمده است نیز شیوه ها، الویت بندیها و برنامه ریزی ها منطبق بر حوزه تخصصی دامهای عشایر است و بر همین اساس دامهای عشایر منطقه یاد شده تحت عملیات ویژه مبارزه با انگل های خارجی به شکل سمپاشی و حمام کنه و واکسیناسیون بر علیه بیماریهای اکتیما واگیر دار، PPR، هاری انجام شده است و به میزان ۱۳۹۱۰ نوبت سر واکسن و سم پاشی در منطقه یاد شده به انجام رسیده است.

خوشبختانه با انجام کارهای تخصصی در حوزه بررسی بیماریهای دامی، بیماری خطرناک و واگیر داری در دامهای منطقه مشاهده نگردیده است و در خصوص مواردی از قبیل سوتغذیه و یا کمبود مواد ویتامینی و معدنی مشاوره های لازم توسط اداره کل دامپزشکی استان خوزستان ارائه شده است.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹
 
8 - جمادی ثاني - 1442
 
2021 - Jan - 21