• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
دبیر انجمن صنفی تخم مرغ شناسنامه‌دار:
Time 1399-10-17 20:00 Time عرضه تخم‌مرغ بسته‌بندی شناسنامه‌دار از ابتدای بهمن ماه الزامی می‌شود
 
دبیر انجمن صنفی تخم‌مرغ شناسنامه‌دار ایران گفت: برپایه ابلاغ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان دامپزشکی در قالب یک اطلاعیه مشترک، همه مراکز توزیع از ابتدای بهمن‌ماه امسال ملزم به عرضه تخم‌مرغ شناسنامه‌دار بسته‌بندی آن هم در یخچال می‌شوند.

به گزارش فاخته،‌ «فرزاد طلاکش» امروز (چهارشنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درخصوص ادعای برخی مبنی بر نرخ نامتعارف تخم مرغ بسته‌بندی و دریافت سودهای غیرمنطقی از مصرف‌کنندگان، افزود: عرضه تخم مرغ های بسته بندی و قیمت دار شدن این کالا در فروشگاه ها موجب ثبات نسبی قیمت در سطح عرضه و هم در سطح واحدهای مرغداری شده که دستاورد مهمی برای این صنعت است.

دبیر انجمن صنفی تخم مرغ شناسنامه دار ایران با تاکید بر این‌که با این اقدام مشکلات نوسان قیمت تخم مرغ در سطح عرضه حل خواهد شد، اظهار داشت: روش توزیع تخم مرغ فله ای از مرغداری به مقصد عرضه مستقیم نه فقط یک امر غیربهداشتی است، بلکه از نظر اقتصادی به دلایل متعدد باعث دو نرخی شدن تخم مرغ در عمده فروشی ها و خرده فروشی ها با فاصله زیاد می شود، بنابراین اثربخشی کمی برای متعادل سازی نرخ تخم مرغ در سطح عرضه خواهد داشت.

طلاکش تصریح‌کرد: در شرایطی که کشور با مشکل جدی ویروس کرونا درگیر است، باید از عرضه بدون بسته بندی کالاها به‌ویژه تخم‌مرغ برای حفظ بهداشت مردم و جلوگیری از انتقال سطحی این ویروس از پوسته تخم مرغ فله ای جلوگیری شود.

وی اضافه‌کرد: بسته بندی تخم مرغ را به‌صورت غیر اصولی مورد تخطئه قرار دادن، می تواند سلامت جامعه و مردم را با مخاطره روبه‌رو کند.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

دبیر انجمن صنفی تخم مرغ شناسنامه دار ایران گفت: بدیهی است بسته بندی تخم مرغ کمی به هزینه های عرضه در ظاهر امر اضافه می‌کند، اما در عمل به غیر از فواید بهداشتی از طریق حذف دور ریز تخم مرغ‌های شکسته، کودی، ترک‌دار و دارای فساد داخلی که برای مشتری قابل رویت نیست، این هزینه جبران شده و در ضمن حق انتخاب و کیفیت برای مصرف کنندگان از این طریق محفوظ است.

وی بیان‌داشت: از سوی دیگر، قیمت‌گذاری محصولات بسته بندی تخم مرغ بر اساس مصوبه تنظیم بازار کشور از طریق ارائه مدارک و مستندات معتبر و با آنالیز مشخص از سوی انجمن تخم مرغ شناسنامه دار ایران و زیر نظر کامل سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان تعیین و اعلام شده و با نرخ مصوب در مراکز عرضه به فروش می رسد و جای نگرانی از نظر عدم کنترل بازار در این محصولات وجود ندارد.

طلاکش ادامه‌داد: البته قیمت نهایی تخم مرغ ارتباط مستقیمی به عرضه این محصول از واحدهای مرغداری دارد که به جای ۱۴ هزار تومان، با نرخ حدود ۲۰ هزار تومان از مرغداری به دست مراکز بسته بندی می رسد که مورد تأیید انجمن ما نیست.

وی اضافه‌کرد: با این حال سعی می شود نه تنها هیچ‌گونه اجحاف و سوء استفاده ای در نرخ های فعلی بسته بندی در حق مصرف کنندگان نشود، بلکه در برخی محصولات از جمله شانه ۳۰ عددی تحت عنوان «طرح اقتصادی خانوار» سود مراکز بسته بندی صفر در نظر گرفته شده است.

این مقام صنفی افزود: به‌زودی از این بحران عبور کرده و با تحویل تخم مرغ با نرخ مصوب به مراکز بسته بندی به‌طور قطع قیمت تخم مرغ بسته بندی متعادل تر می شود.

 براساس گزارش‌های میدانی هر شانه تخم مرغ ۳۰ تایی در بازار بالای ۴۰ هزار تومان، تخم مرغ بسته بندی ۲۰ تایی ۳۸ هزارو ۵۰۰ تومان عرضه می شود.

۱۴۰ واحد بسته بندی تخم مرغ در کشور فعال است که برای حمل تخم مرغ روزانه ۲۲۸ هزار و ۵۰۰ عدد کارتن به ارزش ۶۸۸ میلیون تومان و سالیانه ۸۳ میلیون و  ۴۰۲ هزار کارتن به ارزش ۲۵۱ میلیارد تومان به مصرف این صنعت می رسد.

با توجه به تولید سالیانه یک میلیون تنی تخم‌مرغ در سال، فقط ۲۵ درصد این محصول به شکل پاستوریزه جذب صنعت غذا اعم از کارخانجات تولیدکننده کیک، کلوچه، قنادی، شیرینی‌پزی و سس می‌شود.

دیدگاه (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

خیلی تخم مرغ ارزونه میخان هزینه بسته بندی هم به مردم تحمیل کنن زباله تولید کنن

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹
 
8 - جمادی ثاني - 1442
 
2021 - Jan - 21