1
2
3
معاون امور هماهگی عمرانی استاندار آذربایجان غربی
لزوم استقرار واحدهای کشتارگاهی صنعتی و نیمه‌صنعتی در سطح استان/ فعالیت کشتارگاه‌های بدون استاندارد متوقف می‌شود
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت مردم و مطالبات به‌حق مردم در ارتباط با این موضوع، گفت: بایستی مسائل بهداشتی بیش‌از پیش در کشتارگاه‌ها موردتوجه قرارگرفته و واحدهای نظارتی با دقت بیشتری وظایف خود را انجام دهند.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-10-13 09:27

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی ، آیدین رحمانی در جلسه کمیته ساماندهی کشتارگاه‌های استان، ضمن تسلیت ایام فاطمیه و فرارسیدن سالروز شهادت سردار سلیمانی، اظهار کرد: تعداد 15 کشتارگاه دامی و 11 کشتارگاه طیور در آذربایجان غربی در حال فعالیت هستند.

وی با اشاره به اهمیت کشتارگاه‌ها و رعایت مسائل بهداشتی در این مجموعه‌ها، خاطر نشان کرد: رمز توسعه‌یافتگی هر جامعه‌ای در گرو مؤلفه‌های زیادی است که بهداشت یکی از موارد مهم آن است ازاین‌رو رعایت بهداشت همگانی در تهیه و تولید اقلام گوشتی یکی از مطالبات مهم مردم است.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی ضمن انتقاد از ورود شهرداری‌ها به مباحث کشتارگاهی، گفت: بایستی اصلاحی در اتخاذ این تصمیم صورت گیرد و مدیریت شهری بیشتر در بعد نظارت بر این واحدها خدمات‌رسانی کند.

وی با تأکید بر استقرار واحدهای کشتارگاهی صنعتی و نیمه‌صنعتی در سطح استان، تصریح کرد: کشتارگاه‌هایی که فاقد استانداردهای لازم هستند از ادامه فعالیت منع خواهند شد. همچنین کشتارگاه‌های شهرداری‌ها می‌توانند با رعایت هر چه بیشتر دستورالعمل‌ها و استانداردهای لازم به فعالیت ادامه دهند در غیر این صورت متوقف می‌شوند.

رحمانی با اشاره به تجمیع کشتارگاه‌ها و کشتارهای غیرمجاز، یادآور شد: فرمانداری‌ها نظارت بر کشتار قانونی دام را افزایش دهند تا از هر گونه ذبح غیرقانونی در سطح استان جلوگیری شود.

وی همچنین بر استقرار ناظران بهداشتی در کشتارگاه‌ها، ایجاد شبکه توزیع و پخش متمرکز و مباحث زیست‌محیطی تأکید کرد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، مجتمع آرامس، تیپ یک، ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری