• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1398-11-13 00:00 Time خرید تضمینی دام سنگین، مناسب اما ناکافی/ رسوب ۱۲۰ هزار دام فوق سنگین در دامداری‌ها
 
رئیس شورای تامین دام کشور خرید تضمینی دام سنگین را مناسب اما ناکافی دانست و گفت: ۱۲۰ هزار دام فوق سنگین در دامداری‌ها رسوب کرده که مشتری در بازار داخلی ندارد.

به گزارش فاخته، منصور پوریان در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به آغاز طرح خرید گوشت قرمز دام سنگین از دامداران، اظهار کرد: این طرح می‌تواند تا حدودی فشار انباشت دام را از صنعت پرواربندی دام کشور بردارد، اما به تنهایی پاسخگوی مشکل نیست.

وی ادامه داد: در حال حاضر دام‌های بالای 600 کیلوگرم به سختی در بازار داخلی به فروش می‌روند و شرایط برای دام‌های فوق سنگین با اوزان 750 تا 900 کیلوگرم بدتر است.

پوریان در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت 27 هزار تومان برای خرید تضمیمنی گوشت دام از دامداران را مناسب می‌دانید، گفت: متوسط کشوری قیمت خرید هر کیلوگرم دام سنگین زنده با اوزان مناسب در بازار آزاد ( کمتر از 400 کیلوگرم) نیز 27 هزار تومان است، آنچه موجب زیان دامداران شده است خرید دام‌های سنگین یا فوق سنگین از دامداران با قیمت نازل است.

وی اضافه کرد: به عبارت دیگر مشکل کنونی دامداران نه در فروش دام با اوزان مناسب بلکه بی‌مشتری ماندن دام‌های فوق سنگین است.

پوریان با بیان اینکه در حال حاضر هر کیلوگرم دام 600 تا 750 کیلوگرمی حداکثر 25 هزار تومان خریداری می‌شود، افزود: این درحالی است که دام‌های از وزن 750 کیلوگرم به بالا که جمعیت آن در کشور بیش از 120 هزار تخمین زده می‌شود، هیچ مشتری ندارد.

وی خرید تضمینی دام سنگین را مناسب اما ناکافی عنوان کرد.

پوریان یادآور شد: دام‌های با اوزان بالا ضمن ضریب تبدیل نامطلوب خوراک به گوشت که موجب زیان دامدار می‌شود، کیفیت گوشت پایین دارد که مصرف کننده داخلی از آن استقبال نمی‌کند.

رئیس شورای تامین دام کشور رفع مشکل کنونی صنعت دامپروری را در شرایطی ممکن دانست که به صورت چند سیاست کاهش انباست همگام پیش برده شود.

پوریان خرید تضمینی را در صورتی موثر دانست که صادرات دام‌های با اوزان بالا همزمان اجرا شود.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
   7348537 - 0513
04  نشانی:
مشهد - بلوارعبدالمطلب - عبدالمطلب 5 - پلاک 14
04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
 
9 - شوال - 1441
 
2020 - May - 31