1
2
3
مسول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور:
لازم است افرادی که در فرهنگ سازی جامعه تاثیر دارند از قانون صید و ذبح شرعی آگاه باشند و در ترویج آن کمک کنند
 
مسول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور در افتتاحیه نشست هم اندیشی «فرهنگ غذای حلال» که در مشهد برگزار شد اظهار کرد: لازم است افرادی که در فرهنگ سازی جامعه تاثیر دارند از قانون صید و ذبح شرعی آگاه باشند و در ترویج آن کمک کنند
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-10-10 16:08

 به گزارش فاخته، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسینی مقدم  افزود: قانون صید و ذبح شرعی توسط مجلس در ۱۲ ماده به تصویب رسیده از مصادیق مهم امنیت غذایی است و تلاش سازمان نیز در همین راستاست تا امنیت غذایی را به بهترین شکل اجرایی کند.

وی گفت: تاثیر غذای حلال در جامعه و تربیت نسل شاهد هستیم بر کسی پوشیده نیست و از طرفی آثار غذای حرام در افراد نیز بسیار بارز است و همین مساله اهمیت نظارت بر ذبح شرعی را یادآوری می کند.

مسول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور خاطرنشان ساخت: با توجه به اهمیت حلیت غذا و فرآورده های خام دامی درخواست دارم تا موارد از طریق ائمه جمعه به اطلاع عموم رسانده شود چرا که فرهنگ سازی غذای حلال به مثابه بیمه کردن جامعه است.

وی با اشاره به ایام سالگرد شهادت سردار، حاج قاسم سلیمانی نیز اظهار کرد: سردار سلیمانی، هیچ گاه از ذهن مردم و تاریخ پاک نخواهد شد و 9  دی نیز اتفاقی است در مسیر حمایت از نظام اسلامی و مقابله با فتنه سازمان یافته دشمنان و اقدام مردم در ۹ دی اقدامی است فاطمی در جهت حمایت از ولایت و رسوایی فتنه و نفاق و ما وظیفه داریم این ایام را زنده نگه داریم

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)  .

او در پایان اعلام داشت: هدف از برگزاری جلسه امروز، عملیاتی کردن مواد مختلف قانون صید و ذبح شرعی است و تهیه دستورالعمل هایی کاربردی جهت اجرای دقیق قانون یادشده؛ لذا به بررسی دقیق مفاد این دستورالعمل طی مدت جلسه خواهیم پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسینی مقدم  گفت: در کشور ۷۰۰ ناظر شرعی و ۲۰۰۰ ذابح در کشتارگاه ها داریم و ۲۵ هزار نفر در کشتارگاه های کشور فعالیت دارند و ما نسبت به این اقشار وظیفه داریم تا فرهنگ سازی کنیم.

یادآور می شود در این نشست 2 روزه مسئولین دفاتر نمایندگی ولی فقیه در ادارات کل دامپزشکی استان های تهران، اصفهان، آذربایجان غربی و کرمانشاه حضور دارند.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37391542
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، سجادیه6، مجتمع آرامس، تیپ یک شرقی ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری