1
2
3
سخنگوی اتحادیه مرغداران مرغ تخمگذار میهن:
۸ میلیون مرغ تخمگذار راهی کشتارگاه شد/ حکم قضایی دامپزشکی برای حذف گله‌های بالای ۷۰ هفته
 
سخنگوی اتحادیه مرغداران مرغ تخمگذار میهن با بیان اینکه تخمین می‌زنیم به دلیل مشکلات تولید تا 8 میلیون مرغ تخمگذار راهی کشتارگاه‌ها شده باشد، اظهار کرد: سازمان دامپزشکی با حکم قضایی مرغداران را تحت فشار قرار داده است که به دلیل عدم تاثیر واکسن آنفلوآنزا، گله‌های مرغ تخمگذار بالای 70 هفته به کشتارگاه فرستاده شود. این اتفاقات به معنی کاهش بیشتر عرضه و افزایش دوباره قیمت تخم مرغ در بازار است.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-10-06 12:37

به گزارش فاخته، ناصر نبی‌پور در گفت‌وگو با ایلنا با تاکید بر اینکه آمار اسمی و رسمی تولید تخم مرغ در کشور با توجه به مشکلات اخیر در بخش تولید متفاوت است، افزود: به طور اسمی روزانه 2 هزار و 900 تا 3 هزار تن تخم مرغ در سراسر کشور تولید و عرضه می‌شود، اما آمار رسمی حداقل 20 درصد کمتر است.

وی ادامه داد: در حال حاضر صادرات ممنوع است، در زمانی که صادرات از کشور انجام نمی‌شود باید برای یافتن دلیل کاهش عرضه به سراغ تولید رفت.

وی یکی از مهترین دلایل کاهش عرضه را بالا رفتن هزینه تولید دانست که مرغداران را وادار کرده است مرغ‌های خود را راهی کشتارگاه کند.

نبی‌پور گفت: در حال برآورد جمعیت گله‌های هستیم که راهی کشتارگاه شده‌اند، اما برآورد اولیه نشان می‌دهد مرغداران دست کم 7 تا 8 میلیون قطعه مرغ تخمگذار را به کشتارگاه‌ها سپرده‌اند.

وی از فشار سازمان دامپزشکی برای حذف گله‌های مرغ تخمگذار با سن بالای 70 هفتگی خبر داد و گفت: این سازمان اعلام کرده است که مرغداران باید گله‌های بالای 70 هفتگی را حذف کنند چراکه واکسن‌های موجود در کشور توان ایجاد ایمنی در این گله‌ها را ندارد.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

نبی‌پور تاکید کرد که اگر مرغداران وادار به حذف گله‌های مذکور شوند، شاهد تشدید در کاهش عرضه تخم مرغ و بالا رفتن بیشتر قیمت‌ها خواهیم بود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر 20 تا 25 درصد گله‌های مرغ تخم‌گذار در کشور سن بین 70 تا 90 هفتگی دارند.

سخنگوی اتحادیه مرغداران مرغ تخمگذار میهن متعقد است؛ گله‌هایی که دامپزشکی برای حذف آن‌ها حکم قضایی گرفته است هنوز مستهلک نشده‌اند.

نبی‌پور پیشنهاد داد به جای فشار بر مرغداران برای حذف گله‌ها شرایط بهداشتی مناسب فراهم شود چراکه ادامه حذف گله‌ها به معنی کاهش بیشتر عرضه و نابسامانی بیشتر در بازار تخم مرغ است.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-38901369
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری