• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-09-26 17:42 Time متهم کردن مرغداران به عامل ویرانی نهاده‌ها غیرکارشناسی است/ تامین میزان نهاده‌های دامی با نرخ مصوب به ۸۰ درصد رسید
 
حبیب اسدالله نژاد، نایب رئیس کانون صنفی مرغداران گوشتی اظهار کرد: این که گفته می‌شود دست به دست کردن نهاده‌ها توسط مرغداران علت بالا رفتن قیمت در ماه‌های اخیر است پایه کارشناسی نداشته و بیشتر فرار از واقعیت‌های موجود یا حاکم بر تولید بر بازار است.

به گزارش فاخته به نقل از اسدالله نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه معطوف کردن علت گرانی نهاده‌ها به تولیدکننده قابل قبول نیست افزود: این نظام تنها از نداشتن آگاهی و علم بر روند بازار نشات می‌گیرد.

وی ادامه داد: بر اساس علم اقتصاد همیشه کمبود کالا است که موجب عدم تعادل بین عرضه و تقاضا می‌شود و گرانی محدود را به دنبال دارد.

به گفته اسدالله نژاد عدم تعادل بین عرضه نهاده و تقاضا موجب شد که شاهد افزایش جهشی قیمت در برخی نهاده‌ها مانند کنجاله سویا باشیم.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

وی افزود: نباید مشکلات پیش آمده را بر گردن یک بخش از زنجیره انداخت و وارد دعواهای صنفی شد.

اسدالله نژاد این موضوع را پذیرفت که امکان برخی تخلفات در هنگام دست به دست شدن نهاده‌ها بین مرغداران وجود دارد اما میزان آن بسیار کم بوده و نمی‌تواند عامل اصلی مشکل گرانی نهاده‌ها در بازار باشد.

نایب رئیس کانون صنفی مرغداران گوشتی از افزایش میزان سهم مرغداران از نهاده‌های دامی با قیمت مصوب به 80 درصد خبر داد و گفت:‌ با اصلاح سامانه بازارگاه در حال حاضر مرغداران می‌توانند نزدیک به 80 درصد از نهاده‌‌های دامی را با نرخ مصوب تامین کنند.

اسدالله نژاد مشکل کنونی سامانه بازارگاه را همچنان تاخیر در تحویل نهاده‌ها عنوان کرد.

وی تصریح کرد: اگر این مشکل نیز برطرف شود می‌توان امیدوار بود با تامین نهاده‌ها با قیمت مصوب بازار سیاه نهاده‌های دامی از بین برود.

اسدالله نژاد قیمت تمام شده حال حاضر هر کیلوگرم مرغ برای مرغداران را 17 هزار تومان عنوان کرد.

وی افزود: هم اکنون مرغداران هر کیلوگرم مرغ را به قیمت 15 هزار و 500 تا 16 هزار تومان درب مرغداری می‌فروشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا روز گذشته اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دامی ایران در نشست خبری مدعی شد دست به دست کردن نهاده‌های دامی بین مرغداران یکی از عوامل افزایش جهشی قیمت نهاده‌ها در بازار در چند ماه اخیر و تشکیل بازار سیاه بوده است.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹
 
8 - جمادی ثاني - 1442
 
2021 - Jan - 21