• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-09-12 13:45 Time اداره کل دامپزشکی استان خوزستان کلیپ منتشر شده در خصوص مرغ منجمد توزیع شده را تکذیب کرد
 
اداره کل دامپزشکی استان خوزستان با انتشار توضیحاتی، کلیپ منتشر شده در خصوص مرغ منجمد توزیع شده را تکذیب کرد.

به گزارش فاخته، پیرو انتشار کلیپی در فضای مجازی در مورخ 10/09/1399 و توضیحات عوامانه فردی با هویت نامعلوم در مورد مرغ منجمد توزیع شده در اهواز با تاریخ مصرف 10/01/1399 روابط عمومی  اداره کل دامپزشکی استان خوزستان توضیحات مشروحه ذیل را جهت تنویر افکار و جلوگیری از تشویش اذعان عمومی انتشار داد.

  • تاریخ درج شده بروی مرغ منجمد، تاریخ کشتار، آماده سازیی، بسته بندی و انجماد آن در کشتارگاه می باشد و عمر ماندگاری مرغ منجمد در دمای منفی 18 درجه سانتی گراد به مدت یکسال بوده و براساس مستندات علمی و در صورت رعایت شرایط نگهداری هیچگونه تغییر کیفی و کمی در مرغ منجمد بوجود نمی آید
  • همانگونه که بارها از طریق رسانه های گوناگون اعلام گردیده در تولید مرغ گوشتی هیچگونه هورمونی مصرف نمیگردد چرا که مصرف اینگونه فرآورده ها بسیار هزینه بر بوده و مقرون به صرفه نمی باشد. لازم به یادآوری است هر ساله پایش ها و بررسی های متعددی جهت بررسی سلامت فرآوردهای خام دامی توسط اداره کل دامپزشکی استان صورت می پذیرد.
  • متاسفانه انتشار مطالب خلاف واقع و غیر کارشناسانه نظیر موارد مطرح شده در کلیپ موجب تشویش اذهان عمومی جامعه و برهم زننده امنیت روانی مصرف کنندگان محترم می گردد همچنین  خسارات جبران ناپذیری به تولید کنندگان گرامی که در خط مقدم اقتصاد مقاومتی می باشند نیز وارد می نماید لذا این اداره کل برخود لازم می داند نسبت به پیگیری موضوع از طریق مجاری قانونی اقدام  نماید.
  • به شهروندان توصیه می گردد:

الف: مصرف فراوردهای خام دامی ( گوشت، مرغ، تخم مرغ، ماهی و...) فاقد تائیدهای لازم بهداشتی از جمله لیبل و آرم سازمان دامپزشکی خودداری نوده در هنگام خرید نسبت به کنترل تاریخ تولید و انقضا توجه نمایند

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

ب: در صورت هرگونه ابهام و یا شبه در خصوص فراوردهای خام دامی خریداری شده می توانند به ادارات دامپزشکی شهرستان ها در سراسر استان مراجعه نمایند.

 

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹
 
15 - جمادی ثاني - 1442
 
2021 - Jan - 28