• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-09-12 08:28 Time ممنوعیت صادرات دام راه حل تنظیم بازار گوشت نیست
 
قائم مقام نظام صنفی کشاورزی با بیان اینکه ممنوعیت صادرات دام راهکار مناسبی برای کنترل بازار گوشت قرمز نیست،گفت: قاچاق را تایید نمی کنم اما برای تنظیم بازار گوشت باید راهکار اساسی اندیشید.

به گزارش فاخته، موسی رهنمایی، قائم مقام نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به عدم تناسب قیمت دام زنده و گوشت قرمز گفت: در گذشته، افرادی که دام زنده را از دامداران خریداری می‌کردند، گوشت آن را به دو برابر قیمت خریداری شده به مصرف کننده نهایی عرضه می‌کردند اما الان این فاصله قیمتی چندین برابر شده است.

وی اضافه کرد: کشتارگاه و قصابان دلیل این مساله را افزایش هزینه‌های حمل و نقل، دستمزد کارگران و مواردی از این قبیل عنوان می‌کنند. از طرفی هزینه زندگی خود این افراد نیز افزایش یافته است و آنها سرمایه گذاری‌های هنگفتی انجام داده اند که اگر فعالیت خود را تعطیل کنند و سرمایه شأن را در بانک بگذراند، بیشتر سود می‌کنند.

این فعال بخش خصوصی با تاکید بر اینکه نقش دلالان و واسطه‌ها را نمی‌توان نادیده گرفت، افزود: کاملاً واضح است که یک قصاب بسیار بیشتر از یک دامدار سود می‌برد.

وی اضافه کرد: از طرفی در زمان‌های زیادی شاهد این هستیم که به دلیل واردات بی رویه و اشباع بازار، دامداران در حال زیان‌های سنگین هستند اما مصرف کننده همچنان گوشت را گران می خرد.

رهنمایی درباره قاچاق دام نیز با بیان اینکه اختلاف قیمت زیاد در داخل و خارج مرزها باعث گسترش قاچاق دام شده است، گفت: البته این موضوع بیشتر درباره دام سبک رواج دارد و درباره دام سنگین کار راحتی نیست.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

وی با اشاره اینکه در حوزه اقتصادی تنها نمی‌توان یک آیتم را مورد توجه داشت و نسبت به باقی موارد بی تفاوت بود، افزود: بسیاری از کولبران کشور از راه قاچاق کسب درآمد می‌کنند و معیشت آنان به این امر وابسته است البته به هیچ عنوان قاچاق دام را تأیید نمی‌کنم اما برای چنین مسائلی باید راهکار ریشه‌ای اندیشید تا شاهد تکرار آن نباشیم.

رهنمایی با بیان اینکه ممنوعیت صادرات راهکار درستی برای حل گرانی گوشت قرمز نیست، افزود: طی سال‌های اخیر شاهد هستیم که دولت با این اقدام، شاید در مدت کوتاهی بتواند بازار را آرام نگه دارد اما این امر موقتی است.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹
 
15 - جمادی ثاني - 1442
 
2021 - Jan - 28