• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-09-11 16:36 Time خطر بروز آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در خوزستان وجود دارد
 
مدیرکل دامپزشکی خوزستان گفت: با شروع فصول سرد سال و آغاز مهاجرت پرندگان وحشی و آزاد پرواز به سمت زیستگاه‌های ایران، خطر انتقال و بروز بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان وجود دارد.

به گزارش فاخته، دکتر مصطفی کنار کوهی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با شروع فصول سرد سال و آغاز مهاجرت پرندگان وحشی و آزاد پرواز به سمت زیستگاه‌های ایران، خطر انتقال و بروز بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان وجود دارد.

وی افزود: این خطر به خصوص در سال جاری با توجه به شیوع نسبتاً وسیع بیماری آنفلوانزای فوق حاد در کشورهای مختلف از جمله کشورهای مجاور ایران پررنگ‌تر از هر زمان دیگر است.

مدیرکل دامپزشکی خوزستان تصریح کرد: استان خوزستان نیز با توجه به وجود اکوسیستم‌های طبیعی متعدد از جمله تالاب‌ها، مسیر رودخانه‌ها و دریاچه سدها میزبان تعداد زیادی پرنده مهاجر برای زمستان گذرانی است که این جمعیت به پرندگان وحشی موجود در این زیستگاه‌ها افزوده و احتمال انتقال بیماری به واحدهای پرورش طیور متعدد موجود در استان و همچنین طیور بومی روستایی وجود دارد.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

کنار کوهی عنوان کرد: از جمله اقدام‌های مؤثر در زمینه کنترل و مبارزه با این بیماری، شناسایی فوری و تشخیص بیماری و اجرای مداخلات ضربتی بهداشتی برای کنترل و جلوگیری از انتشار بیماری در منطقه است.

وی افزود: با توجه به خطر بالای انتشار بیماری در زیستگاه‌های پرندگان این مناطق به صورت ویژه مورد مراقبت مستمر دامپزشکی استان هستند.

مدیرکل دامپزشکی خوزستان یادآور شد: مسیر رودخانه‌ها و دریاچه‌های پشت سد کارون، مارون، کرخه و دز و تالاب‌های شادگان و هورالعظیم از جمله مناطقی که در روزهای اخیر مورد مراقبت فعال بیماری آنفلوانزا قرار گرفته است که موردی از تلفات پرندگان و نشانه‌های مشکوک بیماری مشاهده نشد.

کنار کوهی بیان کرد: این مراقبت‌ها به همراه دیگر اقدام‌های نظارتی و بهداشتی آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تا پایان فصل سرد و خطر بیماری در خوزستان ادامه دارد.

وی در پایان تصریح کرد: از اواخر سال ۹۵ تاکنون موردی از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان یافت نشده است.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹
 
15 - جمادی ثاني - 1442
 
2021 - Jan - 28