• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-09-11 15:34 Time ۲۲ میلیون دُز واکسن آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان اصفهان توزیع شد
 
مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان با بیان اینکه ۲۲ میلیون دُز واکسن آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان اصفهان توزیع شد گفت: هیچ مورد ابتلا به این بیماری میان طیور گزارش نشده است.

به گزارش فاخته، دکتر شهرام موحدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، ضمن اشاره به ویژگی بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان اظهار داشت: این بیماری بسیار مُسری است و همانطور که می‌دانید در سال 95 کشور را دچار چالش کرد و بر همین اساس سازمان دامپزشکی کشور و به تبع آن اداره کل دامپزشکی استان اصفهان اقدامات خوبی را در این زمینه انجام داد.

وی با بیان اینکه کنترل بیماری‌های ویروسی سختی خاص خود را دارد، افزود: سرایت ویروس آنفولانزای فوق حاد پرندگان بسیار بیشتر از ویروس کرونا است اما سازمان دامپزشکی کشور در راستای کنترل این ویروس فوق العاده مُسری اقدامات بسیار خوبی را انجام داده است.

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان ضمن اشاره به فعالیت بیش از دو هزار واحد مرغ گوشتی و حدود 300 واحد مرغ تخم گذار، 100 واحد پرورش شترمرغ و 130 واحد بوقلمون گوشتی در این استان ابراز داشت: استان اصفهان ظرفیت پرورش 57 میلیون طیور را در سال دارد و این موضوع رتبه این استان را در کشور اول کرده و از سوی دیگر تراکم طیور در استان اصفهان را بالا برده است.

  جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)
وی با بیان اینکه این تراکم باعث می‌شود شیوع ویروس آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان اصفهان موجب بروز فاجعه شود، گفت: 15 دستگاه مسئول هستند تا در راستای پیشگیری از شیوع آنفولانزا اقدام کنند و بر همین اساس امسال بیش از 22 میلیون دُز آنفولانزای فوق حاد پرندگان تزریق شده است.

موحدی ضمن اشاره به تزریق بیش از 660 میلیون دُز انواع واکسن طیور در استان اصفهان تصریح کرد: واکسیناسیون در مرغداری‌ها و پرورش طیور هدفمند شده است و آزمایشگاه خوبی نیز در همین راستا ایجاد شده است و چندین سال در حوزه آنفولانزای فوق حاد پرندگان تحقیقات انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ویروس آنفولانزا همواره در محیط وجود دارد، تاکید کرد: در نیمه دوم سال به دلیل مهاجرت پرندگان آزادپرواز وحشی از سیبری می‌توانند بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان را تشدید کند و پرندگان معمولی نظیر گنجشک و غیره به آن مبتلا و شیوع پیدا کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان افزود: روستائیان بزرگوار برای طیور خود مکانی ویژه در نظر بگیرند و اگر تلفات غیرعادی بود بهداری را در جریان بگذارند و لاشه را در محیط رها نکنند و در حوزه صنعتی نیز باید همواره خودروهای حمل طیور ضدعفونی و رانندگان بدون ضدعفونی حق خروج از خودرو را ندارند و کارکنان به هنگام ورود و خروج ضدعفونی شوند.

وی ضمن اشاره به درگیری برخی از استان‌های کشور به بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان ابراز داشت: خوشبختانه اقدامات لازم در این زمینه توسط دامپزشکی صورت گرفته و شهروندان در صورت هرگونه مورد مشکوک مراتب را به مسئولان مربوطه اطلاع دهند.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹
 
15 - جمادی ثاني - 1442
 
2021 - Jan - 28