• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-09-10 08:29 Time استخرهای غیرمجاز آبزی‌پروری خوزستان را نمی توان تخریب کرد
 
مدیرکل شیلات خوزستان گفت: قریب به ۱۶ هزار هکتار سطح زیر کشت استخرهای غیرمجاز در خوزستان ساخته شده است اما نمی توان آنها را تخریب کرد چرا باعث اشتغال‌زایی در استان شده‌اند.

به گزارش فاخته، فتح الله ابوعلی در گفتگو با خبرنگار مهر به مزایایی استفاده از روش متراکم پرورش و استفاده از آب کمتر در مقایسه با روش سنتی آن اشاره کرد و گفت: یکی از دغدغه‌های ما تأمین آب برای بحث آبزی‌پروری است.

وی به حوضچه‌های غیرمجاز پرورش ماهی در سطح استان اشاره کرد و افزود: قریب ۱۶ هزار هکتار سطح زیر کشت استخرهای غیرمجاز در خوزستان ساخته شده است؛ همچنین در استان سطوح غیرمجاز پرورش ماهی وجود در استان دارد که تلاش شده است که این استخرهای پرورشی هویت دار شوند چرا که فقط در شهر شوشتر فعالیت‌های شیلاتی، باعث اشتغال سه هزار نفر شده‌اند و نمی توان این استخرها را تخریب کرد.

مدیرکل شیلات خوزستان با بیان اینکه آب این استخرهای غیرمجاز در اختیار بهره‌برداران قرار گرفته است و وزارت نیرو حقابه را با لحاظ کردن جرائم از آنها اخذ می کند، اظهار کرد: پیشنهاد ما این است که سازوکارهایی در این راستا ارائه شود تا با یکسری الزامات و تعهدات قانونی روش‌های جدید آبزی‌پروری توسط این بهره‌برداران استخرهای پرورش ماهی غیرمجاز، اجرایی شود تا به بحث تولید و اشتغال آبزی‌پروری در استان خدشه‌ای وارد نشود.
جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)
ابوعلی تصریح کرد: انتظار می رود که همکاران ما در سازمان آب و برق در این زمینه کمک کنند تا بتوانیم ضمن انجام روش‌های جدید آبزی‌پروری، نسبت به افزایش سرانه مصرف آبزیان در کشور کمک کنیم.

وی یادآور شد: با وجود همکاری خوب اداره کل محیط زیست استان، انتظار ما این است که برای ایجاد تنوع گونه‌ای آبزیان و توسعه صنعت آبزی‌پروری در استان با ما همراه شود تا بتوانیم در صنعت آبزی‌پروری شیلات کشور جایگاه بالاتری را پیدا کنیم.

مدیرکل شیلات خوزستان اظهار کرد: طبق آمار سازمان شیلات ایران در سال ۹۸، ۶۰ درصد تولیدات شیلاتی کشور از محل صید و صیادی و ۴۰ درصد آن از محل آبزی‌پروری است اما در خوزستان با تلاش سالیان گذشته و برنامه‌های توسعه‌ای توانسته‌ایم در حوزه آبزی‌پروری اقدامات خوبی را انجام دهیم.

ابوعلی با اشاره به اینکه در هفته دولت نیز یک هزار و ۱۰۰ هکتار مزارع پرورش آبزی در خوزستان کلنگ زنی شد، بیان کرد: در هندیجان ۳۹۵ هکتار مزارع پرورش میگو وجود دارد که مراحل نهائی ساخت آن در حال انجام است و امید می رود که سال آینده به مرحله تولید برسد.

وی با بیان اینکه برنامه‌های خوبی در ماهشهر در نظر گرفته شده است، در پایان گفت: دو هزار هکتار زمین برای پرورش میگو به زودی در این شهر به مناقصه می رود که احتمالاً به چهار هزار هکتار برسد.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹
 
15 - جمادی ثاني - 1442
 
2021 - Jan - 28