• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-09-10 08:25 Time تصمیم جدید محیط زیست برای جلوگیری از مفقود شدن حیوانات در باغ وحش‌ها
 
رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران از تصمیم جدید محیط زیست این استان برای جلوگیری از مفقود شدن حیوانات و پرندگان در باغ‌وحش‌ها و مراکز نگهداری حیوانات خبر داد.

به گزارش فاخته، محمد کرمی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم با اشاره به وضعیت نظارت و پایش مراکز نگهداری حیوانات در تهران به‌خصوص باغ پرندگان و باغ وحش ارم در شرایط شیوع کرونا اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا، وضعیت سلامتی حیوانات در باغ وحش ارم و باغ پرندگان به طور مرتب رصد، نظارت و پایش می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه تمامی مراکز نگهداری حیوانات در استان تهران توسط یک تیم کارشناسی و مسئولان محیط زیست پایش می‌شوند، گفت: باید در شرایط شیوع بیماری کرونا، نظارت‌های دقیق‌تری بر حیوانات در مراکز نگهداری داشته باشیم تا شاهد تلف شدن آنها نباشیم و پس از شکست کرونا نیز بتوانیم از این سرمایه‌های طبیعی و زیست‌محیطی بهره‌برداری‌های لازم را داشته باشیم.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران همچنین از تعطیلی تمام مراکز نگهداری حیوانات در استان تهران، طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد و افزود: فعلاً مراکز نگهداری حیوانات، از جمله باغ پرندگان و باغ وحش ارم برای بازدید عموم تعطیل است اما نظارت‌ها و پایش‌های هفتگی از وضعیت سلامت حیوانات در این مراکز صورت می‌گیرد.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

کرمی اضافه کرد: بازگشایی مراکز نگهداری حیوانات، به‌ویژه باغ پرندگان و باغ وحش ارم برای بازدید عموم منوط به تصمیم ستاد ملی مقابله با کروناست اما نکات و پروتکل‌های بهداشتی در این مجموعه‌ها جهت نگهداری از حیوانات به خوبی رعایت می‌شود.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از مفقود شدن حیوانات یا پرندگان در مراکز نگهداری حیوانات در استان تهران، در اقدام جدیدی بر روی گونه‌های مهم و ملی از جمله فلامینگو، پلیکان، قو، عقاب و شاهین یا حتی گونه‌هایی از کبوتران، پلاک‌گذاری کرده‌ایم تا از مفقود شدن آنها جلوگیری کنیم؛ این پلاک‌ها به گونه‌ای طراحی شده که در همه نقاط کشور و در سایر کشورها نیز قابلیت شناسایی و رهگیری دارد.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹
 
8 - جمادی ثاني - 1442
 
2021 - Jan - 21