• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1398-11-08 Time نمونه‌برداری " آفلاتوکسین" از واحدهای تولیدی دامی/ پلمپ 14 مرکز غیرمجاز
 
بهداد گفت: 56 واحد و تولیدی فعال هستند و 14 واحد نیز به علت عدم رعایت موارد بهداشتی پلمپ شدند. ...

به گزارش فاخته به نقل از امیرحسین بهداد مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی، با اشاره به تعطیلی برخی واحدهای غیرمجاز گفت: در چند روز اخیر برخی واحدها به صورت غیرمجاز فعالیت می‌کردند که اداره کل دامپزشکی استان با تعطیلی این مراکز از ادامه فعالیت آن‌ها جلوگیری کرد.

وی گفت: در حال حاضر تمامی واحدهای دامی و گوشتی در قالب سیاست‌های بهداشتی اداره کل دامپزشکی استان فعالیت می‌کنند و از تمامی واحدهای نمونه‌برداری بهداشتی از جمله آفلاتوکسین انجام شده که خوشبختانه همه موارد در حد مطلوب بوده است. در حدود 56 واحد فراورده‌های دامی فعال هستند و 14 واحد نیز به علت عدم رعایت موارد بهداشتی پلمپ شدند

بهداد با اشاره به واکسیناسیون دامی در مناطق زلزله‌زده میانه و سراب افزود: در منطقه واکسیناسیون دامی انجام گرفته و دفن بهداشتی دام‌های تلف شده نیز با نظارت دامپزشکی استان انجام گرفته است، اماکن دامی نیز ضدعفونی گشته است تا از بروز بیماری‌های ویروسی دام جلوگیری شود و تاکنون مورد خاصی هم نبوده است.

مدیرکل دامپزشکی استان تصریح کرد: محصولات دامی و گوشتی که قبلا به صورت عمده توسط شرکت پشتیبانی امور دامی ذخیره می‌شود تماما توسط اداره کل دامپزشکی استان مورد رصد و نمونه‌برداری قرار می‌گیرند. ارائه مجوزهای حمل نیز توسط این اداره کل انجام می‌شود. مجوز حمل دام زنده نیز توسط دامپزشکی صادر و با متخلفان به صورت سخت‌گیرانه برخورد می‌شود.

بهداد یادآور شد: آفلاتوکسین یک نوعی سم است که از قارچی به نام اسپرژیلوس پارازیتیکوس ترشح می‌شود. خوشبختانه در خوزاک دامی چنین موردی وجود ندارد.

دیدگاه (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

آفلاتوکسین (به انگلیسی: Aflatoxin) سم قارچی طبیعی است[۱] که از گونه‌های قارچ افشانکچه مانند زرد افشانکچه (به انگلیسی: Aspergill Flavus)، اسپرژیلوس پارازیتیکوس (به انگلیسی: Aspergillus parasiticus)، و آسپرژیلوس نومیوس (به انگلیسی: Aspergillus...

آفلاتوکسین (به انگلیسی: Aflatoxin) سم قارچی طبیعی است[۱] که از گونه‌های قارچ افشانکچه مانند زرد افشانکچه (به انگلیسی: Aspergill Flavus)، اسپرژیلوس پارازیتیکوس (به انگلیسی: Aspergillus parasiticus)، و آسپرژیلوس نومیوس (به انگلیسی: Aspergillus nomius) منشأ می‌گیرند. این قارچ‌ها معمولاً نان، یونجه، ذرت، بادام زمینی، و پسته را به راحتی آلوده می‌کنند.[۲] در حالیکه معمولاً گندم، جو، و برنج مقاوم‌تر هستند. آفلاتوکسین‌ها انسان را از راه مواد غذایی آلوده مانند تخم‌مرغ، شیر، و لبنیات آلوده می‌کنند و می‌توانند سرطانزا باشند. در سال ۱۹۸۵ سازمان غذا و دارو (آمریکا) میزان مایکوتوکسین مجاز در مواد غذایی را تعیین کرد.

ادامه
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
   7348537 - 0513
04  نشانی:
مشهد - بلوارعبدالمطلب - عبدالمطلب 5 - پلاک 14
04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
 
5 - شعبان - 1441
 
2020 - Mar - 29