1
2
3
بررسی چرایی اهمیت اجرای طرح واکسیناسیون طیور؛
سرمایه‌ای که با عدم توجه به سلامت طیور بر باد می‌رود
 
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، زنبور عسل و آبزیان اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی اظهار کرد: متأسفانه در ماه‌های اخیر به دلیل گرانی واکسن‌ها و محدودیت عرضه برخی از آن‌ها، مرغداران استقبال کمتری از واکسیناسیون می‌کنند و سرمایه خود را به خطر می‌اندازند.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-08-08 10:56

به گزارش فاخته، قاسم عجم، امروز چهارشنبه 7 آبان به خبرنگاران رسانه‌های گروهی گفت: واکسیناسیون در شرایط فعلی کلیدی ترین ابزار حفظ سرمایه در پرورش طیور در کشور است.

به گزارش ایسنا، وی بیان کرد: تعدادی از بیماری‌های طیور در استان بومی شده و به تناوب در مناطق مختلف استان در حال بروز و گسترش هستند که بهترین روش برای در امان ماندن از خسارت‌های سنگین بروز بیماری، اجرای برنامه موثر واکسیناسیون است که بتواند بیماری‌های متداول را پوشش دهد.

 

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی را در کانال تلگرامی فاخته بخوانید. (کلیک کنید)

 

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، زنبور عسل و آبزیان اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی توصیه کرد مرغداران با مشورت دامپزشک خود برنامه واکسیناسیون متناسب با شرایط فعلی را اجرا کرده و آن را بطور کامل قطع نکنند.

عجم در مورد اثربخشی واکسیناسیون و ادعای برخی مرغداران در مورد بیهوده بودن آن گفت: واکسیناسیون برای پیشگیری از بیماری است، نه برای مبارزه با بیماری و ممکن است در یک دوره هیچ ویروس مهمی وارد مرغداری نشود و واکسیناسیون کارایی خود را نشان ندهد، اما این اتفاق هر دوره نمی‌افتد و حتی اگر یک دوره در سال، مرغداری درگیر نیوکاسل شود و واکسینه نباشد، تمام سود سالانه آن را صفر می‌کند.    

وی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی که افزایش قیمت نهاده‌ها هزینه پرورش را افزایش داده، تمهیدات کافی برای حفظ سرمایه توسط مرغداران اتخاذ شود.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، مجتمع آرامس، تیپ یک، ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری