• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
بررسی چرایی اهمیت اجرای طرح واکسیناسیون طیور؛
Time 1399-08-08 10:56 Time سرمایه‌ای که با عدم توجه به سلامت طیور بر باد می‌رود
 
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، زنبور عسل و آبزیان اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی اظهار کرد: متأسفانه در ماه‌های اخیر به دلیل گرانی واکسن‌ها و محدودیت عرضه برخی از آن‌ها، مرغداران استقبال کمتری از واکسیناسیون می‌کنند و سرمایه خود را به خطر می‌اندازند.

به گزارش فاخته، قاسم عجم، امروز چهارشنبه 7 آبان به خبرنگاران رسانه‌های گروهی گفت: واکسیناسیون در شرایط فعلی کلیدی ترین ابزار حفظ سرمایه در پرورش طیور در کشور است.

به گزارش ایسنا، وی بیان کرد: تعدادی از بیماری‌های طیور در استان بومی شده و به تناوب در مناطق مختلف استان در حال بروز و گسترش هستند که بهترین روش برای در امان ماندن از خسارت‌های سنگین بروز بیماری، اجرای برنامه موثر واکسیناسیون است که بتواند بیماری‌های متداول را پوشش دهد.

 

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی را در کانال تلگرامی فاخته بخوانید. (کلیک کنید)

 

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، زنبور عسل و آبزیان اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی توصیه کرد مرغداران با مشورت دامپزشک خود برنامه واکسیناسیون متناسب با شرایط فعلی را اجرا کرده و آن را بطور کامل قطع نکنند.

عجم در مورد اثربخشی واکسیناسیون و ادعای برخی مرغداران در مورد بیهوده بودن آن گفت: واکسیناسیون برای پیشگیری از بیماری است، نه برای مبارزه با بیماری و ممکن است در یک دوره هیچ ویروس مهمی وارد مرغداری نشود و واکسیناسیون کارایی خود را نشان ندهد، اما این اتفاق هر دوره نمی‌افتد و حتی اگر یک دوره در سال، مرغداری درگیر نیوکاسل شود و واکسینه نباشد، تمام سود سالانه آن را صفر می‌کند.    

وی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی که افزایش قیمت نهاده‌ها هزینه پرورش را افزایش داده، تمهیدات کافی برای حفظ سرمایه توسط مرغداران اتخاذ شود.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹
 
17 - ربيع ثاني - 1442
 
2020 - Dec - 02