1
2
3
آئین‌نامه شورای فرهنگی سازمان دامپزشکی کشور رونمایی شد
 
آئین‌نامه شورای فرهنگی سازمان دامپزشکی کشور با امضای مشترک ریاست سازمان دامپزشکی کشور دکتر ماکنعلی و حجت‌الالسلام دکتر حسینی‌‎مقدم رونمایی و اعضاء شورای فرهنگی در ستاد سازمان معرفی شدند.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-08-07 07:53

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین دکتر سیداسماعیل حسینی‌مقدم مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در این سازمان، در ویدیوکنفرانس شورای هماهنگی مدیران ادارات کل دامپزشکی استان‌ها ضمن اشاره به احادیث و روایاتی از نقش اعتقادات راسخ دینی به سیره پیامبر و ائمه اطهار (ع)؛ از نهایی شدن تدوین آیین نامه شورای فرهنگی این سازمان خبر داد و اعضای آن را معرفی کرد.

وی در ابتدا با بیان اینکه وجود نبی اکرم (ص) بعنوان پیامبر دین رحمت و مغفرت و سیرۀ آن حضرت از ظرفیت‌های بی نظیری است که استمرا پیوند زمین وآسمان را به کمال نهایی خود می‌رساند افزود: به‌همین خاطر لازم است مدیران جامعه اسلامی با تأسی جستن به پیامبر اکرم (ص) و سیرۀ مدیریتی آن حضرت که درکلام وحی و متون تاریخی و روانی ما مثبوت است، خود و جامعه را در مسیر تکامل قرار دهند.

وی در تبیین سیرۀ مدیریتی پیامبر اعظم (ص) گفت: رسول اکرم چون از جنس خود مردم بودند و دغدغه‎‌‎های مردم و مشکلات آنان وجود آن حضرت را تسخیر نموده بود؛ لذا با نهایت رأفت و مهربانی به مردم خدمت نموده و از مردم دوران جاهلیّت، جامعه متمدن اسلامی را پایه گذاری فرمودند.

حسینی‌مقدم با پرداختن به اهمیّت مأموریت‌های سازمان دامپزشکی کشور که نظارت برسلامت بهداشتی فرآورده‌های گوشتی، پیشگیری از بیماری‌های مشترک انسان و حیوان و درمان انواع بیماریهای دامی است، افزود: امنیّت غذایی در هر خانه و آشپزخانه‌ای فقط با تأیید سازمان دامپزشکی بر فرآورده‌های گوشتی قابل حصول است؛ لذا هر پایگاه قرنطینه ای که با نگهبانی دامپزشکان ما در سراسرکشور مسقراست در حکم یک پایگاه انتظامی و نظامی به شمار رفته و امنیّت غذا و دام کشور را برعهده دارد. حسینی‌مقدم اظهارکرد: نظارت بر ذبح شرعی برای فراهم شدن گوشت حلال و پاک از وظایف افتخارآمیز سازمان دامپزشکی است که درحوزه نمایندگی ولایت فقیه متمرکز شده و حدود 700 روحانی در انجام این امر مهم خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی در ادامه حکم فقهی اسلام برذبح شرعی را از معجزات احکام فقهی دانسته و با اشاره به اینکه در ذبح اسلامی مهربانانه‌ترین رفتار با حیوانات صورت گرفته و علاوه برآثار معنوی حاصله از رعایت آداب معنوی ذبح اسلامی از همان آغاز که شاهرگ حیوان قطع می‌شود؛ 7 ثانیه که بگذرد مغز حیوان ازکار افتاده در عین حال قلب حیوان با تمام قدرت، خون‌ها را از بدن، پمپاژ و خارج نموده و باعث افزایش ماندگاری گوشت، تمیزی و خوشرنگی، خوش طعمی و خوش هضمی آن در دستگاه گوارش شده و با کاهش بار میکروبی دیرتر فاسد می‌شود. مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان دامپزشکی کشور ضمن اشاره به فرمایشات امام صادق (ع) گفت: گوشت غیر حلال آثار سوئی مانند سکته، سوء هاضمه و مرگ ناگهانی بهمراه خواهد داشت. درپایاین این جلسه آئین‌نامه شورای فرهنگی سازمان دامپزشکی کشور با امضای مشترک ریاست سازمان دامپزشکی کشور دکتر ماکنعلی و حجت‌الالسلام دکتر حسینی‌‎مقدم رونمایی و اعضاء شورای فرهنگی در ستاد سازمان معرفی شدند.

اعضاء شورای فرهنگی سازمان :

1- مهندس مومنی ،معاونت توسعه مدیریت و منابع

2- دکتر کشاورز، مدیر کل حوزه ریاست،حقوقی و ارزیابی عملکرد

3- دکتر فاطمه زارعان، رییس روابط عمومی

4- دکتر جعفری فرمانده ،پایگاه مقاومت بسیج

5- حجت‌الاسلام والمسلمین فاضل ،مسئول آموزش عقیدتی و فرهنگی سازمان دامپزشکی کشور

6- لیلا استیری به نمایندگی از خواهران مجموعه سازمان دامپزشکی کشور

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری