• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-08-06 13:34 Time احتمال شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان/ضرورت آمادگی برای مقابله
 
مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی بر ضرورت آمادگی کامل مقابله با کانون های احتمالی ورود و شیوع ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تاکید کرد.

به گزارش فاخته، دکتر امید خلیل زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در حال حاضر بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان مشاهده نشده است، افزود: مراقبت و پایش بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان با توجه به رخداد بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در طیور کشورهای روسیه و قزاقستان و احتمال هجوم ویروس به طیور روستایی و صنعتی کشور و استان در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه به دلیل رخداد بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در طیور کشورهای روسیه و قزاقستان برابر اعلام‌های قبلی در بازه زمانی سال ۹۹ احتمال ورود و هجوم ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به طیور روستایی و صنعتی کشور و استان بسیار بالا بوده در این راستا ضرورت آمادگی کامل برای مقابله با کانون‌های احتمالی دوچندان است.

خلیل زاده گفت: بر اساساً هماهنگی‌ها، اقدامات پیشگیرانه و فعالیت اکیپ‌های رصد و پایش با همکاری اداره کل محیط زیست در استان برای پایش این بیماری آغاز شده است و تمامی تالاب‌ها، سدها و دریاچه‌ها جهت شناسایی این بیماری در پرندگان مهاجر به منظور مراقبت و پایش بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی را در کانال تلگرامی فاخته بخوانید. (کلیک کنید)

وی رصد و پایش غیر فعال تشدیدی در مناطق با احتمال خطر بالا را از جمله راه‌های کاهش مخاطرات این بیماری دانست و یادآور شد: افزایش آگاهی و هشیاری در بین دارندگان طیور، جمعیت عمومی، بازاریان، شکارچیان، انجام اقدامات پیشگیرانه و همچنین گزارش و جمع آوری پرندگان بیمار یا مرده از عوامل کاهش خطر بیماری در استان و کشور به شمار می‌رود.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی همچنین با اشاره به مراقبت و پایش در خصوص بیماری‌های ویروسی در بین مزارع پرورش ماهی در استان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون برنامه ملی مراقبت از بیماری‌های ویروسی در ماهیان قزل آلا، برنامه ملی مراقبت از بیماری ویروسی کوی و برنامه ملی مراقبت از بیماری ویرمی بهار کپور ماهیان در حال اجراست و تا کنون استان فاقد کانون بیماری‌های ویروسی در مزارع پرورش ماهی است.

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹
 
17 - ربيع ثاني - 1442
 
2020 - Dec - 02