• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-08-06 13:28 Time خروج هرگونه مواد خام دامی از لرستان ممنوع است
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: خروج هرگونه مواد خام دامی از استان ممنوع است.

به گزارش فاخته به نقل از ایسنا، اسفندیار حسنی‌مقدم در جلسه ساماندهی و تنظیم بازار محصولات خام دامی لرستان که امروز پنجم آبان‌ماه در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد، به بحث پیرامون، دلایل اجرایی نشدن مصوبات ستاد تنظیم بازار پرداخت و اظهار کرد: از کلیه اعضای جلسه انتظار داریم در جهت به تعادل رسیدن بازار مرغ استان، وظائف محوله را پیگیری و رصد کنند.

وی با بیان اینکه جهاد کشاورزی در جهت تأمین نهاده‌های مورد نیاز مرغداران از تمام ظرفیت‌های خود استفاده کرده و همه توان خود را در جهت حمایت از تولید بکار گرفته است تا توانسته‌ایم تولید را به مرحله بازار برسانیم، تصریح کرد: از مرغداران زحمت‌کش انتظار داریم تا در جهت پایداری تولید و بهره‌مندی از حمایت‌های جهاد کشاورزی در دوره‌های بعد در اجرای مصوبات ستاد تنظیم بازار همراهی و همکاری لازم را به عمل‌آورند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان خاطرنشان کرد: بیش از ۷۵ درصد نیاز نهاده‌ای مرغداران با ارز دولتی تأمین و به‌صورت عادلانه در اختیار تولیدکنندگان قرار گرفته و در پایان دوره پرورش موظف به عرضه مرغ زنده به قیمت مصوب ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان ترجیحاً به کشتارگاه‌های شهرستان محل فعالیت هستند، در صورت عدم عرضه و ارسال به خارج از استان، لیست مرغداران در اختیار معاونت بازرسی و نظارت سازمان صمت قرار گرفته تا برخوردهای حاکمیتی لازم به عمل آید.

حسنی‌ مقدم اضافه کرد: اتحادیه مرغداران موظف است با بهره‌مندی از لیست کلیه مرغداران دریافت‌کننده نهاده‌ها، با آن‌ها تماس گرفته و موظف شوند تا نسبت به تحویل مرغ زنده به کشتارگاه اقدام کنند.

وی بیان کرد: کلیه مرغداران موظف‌اند در قبال دریافت نهاده‌های دان مرغ زنده آماده عرضه را ترجیحاً به کشتارگاه شهرستان حوزه عمل تحویل کنند.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی را در کانال تلگرامی فاخته بخوانید. (کلیک کنید)

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان ادامه داد: شبکه‌های دامپزشکی شهرستان ضمن ایجاد کشیک صدور مجوز حمل، از صدور مجوز حمل بدون مقصد و خارج از استان خودداری کنند.

حسنی‌مقدم اظهار کرد: شرکت پشتیبانی امور دام استان پیگیری تخصیص روزی ۴۰ تن مرغ منجمد را انجام داده و تا ۱۵ آبان‌ ماه حدود ۵۰۰ تن مرغ منجمد را توزیع کند و پیگیری لازم را جهت ایجاد ظرفیت سردخانه‌ای صورت گیرد.

وی با بیان اینکه اولویت توزیع مرغ منجمد در محله‌های کم‌بضاعت در دستور کار قرار گیرد، افزود: تا اطلاع ثانوی خروج مرغ زنده، کشتار شده و سایر مواد خام از استان ممنوع است؛ و نیروی انتظامی موظف به جلوگیری از خروج مرغ زنده و بدون مجوز است و محموله‌های توقیفی را با هماهنگی دامپزشکی به کشتارگاه‌ها هدایت کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان خاطرنشان کرد: کلیه دامپزشکان ناظر در کشتارگاه‌ها بایستی نسبت به تائید محموله‌های دارای مجوز ورود اقدام کنند.

همچنین در این جلسه منصوری مدیرکل اقتصادی و تنظیم بازار استانداری، معاون دادستان، معاون بازرسی و نظارت و سایر اعضا، ضمن تأکید بر اجرای دستورات ستاد تنظیم بازار استان آمادگی خود را جهت برخورد قاطع با مخلان نظم اقتصادی اعلام کردند.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹
 
17 - ربيع ثاني - 1442
 
2020 - Dec - 02