• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-07-28 12:22 Time بهایی که نباید بهانه شود!
 
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی نسبت به شیوع بیماری تب برفکی در بین دام‌های این استان هشدار داد و گفت: با توجه به آغاز فصل سرما دامداران نسبت به واکسیناسیون دام‌های خود علیه بیماری تب برفکی اقدام کنند.

 مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی نسبت به شیوع بیماری تب برفکی در بین دام‌های این استان هشدار داد و گفت: با توجه به آغاز فصل سرما دامداران نسبت به واکسیناسیون دام‌های خود علیه بیماری تب برفکی اقدام کنند.
به گزارش فاخته، دکتر محسن شانقی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به گذشت پنج تا ۶ ماه از آخرین مرحله واکسیناسیون تب برفکی، کاهش ایمنی دام‌ها علیه این بیماری، آغاز فصل سرما و افزایش گردش ویروس در طبیعت، نیاز است دامداران برای مقابله با شیوع احتمالی بیماری در استان، نسبت به ایمن‌سازی گله‌های خود اقدام کنند.
وی افزود: اجرای طرح واکسیناسیون دام‌ها علیه بیماری تب برفکی در سال جاری به صورت بهادار است ولی این بها در مقابل ارزش دام و هزینه درمان بیماری در صورت ابتلا، بسیار ناچیز است و توصیه می شود دامداران نسبت به واکسیناسیون دام‌ها علیه این بیماری اقدام کنند.
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی تصریح کرد: بیماری تب برفکی از جمله بیماری های ویروسی مسری دام است که شیوع آن خسارت های اقتصادی فراوانی را برای واحدهای پرورش دام به همراه دارد. دامداران برای جلوگیری از شیوع بیماری تب برفکی در استان باید موارد بهداشتی، انجام واکسیناسیون و ضدعفونی جایگاه دام‌هایشان را جدی گرفته و از نقل و انتقال دام به ‌صورت غیر بهداشتی و بدون هماهنگی با دامپزشکی خودداری کنند.
شانقی ادامه داد: بی‌حالی، ریزش بزاق از دهان، لنگش و وجود زخم‌ و تاول در داخل دهان، شکاف بین سم و تب از جمله علائم بیماری تب برفکی بوده و شیوع این بیماری در بین دام‌ها کاهش شدید تولید شیر و گوشت و لاغری مفرط در دام را به همراه دارد.
وی اضافه کرد: ۱۰۳ هزار راس دام سنگین و ۴۳۰ هزار راس دام سبک در ۶ ماه اول امسال در این استان علیه بیماری تب برفکی واکسینه شدند.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹
 
17 - ربيع ثاني - 1442
 
2020 - Dec - 02