• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-07-28 08:54 Time کلینیک دامپزشکی سیار برای ارائه خدمات به عشایر استان فارس راه‌اندازی شد
 
فرمانده سپاه عشایر استان فارس گفت: کلینیک دامپزشکی سیار از دیگر طرح‌هایی در راستای جهش تولید در سپاه عشایر استان فارس اجرا می‌شود.

به گزارش فاخته، سرهنگ عیسی افسری در گفت‌وگو با تسنیم در شیراز، با بیان اینکه سپاه عشایر بیشتر با جامعه دامدار ارتباط دارد، اظهار داشت: طرح "اعتلای دام عشایر" توسط این ناحیه از سپاه با هدف آموزش به دامداران عشایر در حیطه بیماری‌های مشترک انسان و دام، افزایش تولید، کاهش تلفات و بهینه کردن نظام واکسیناسیون و درکل بهره‌وری تولید اجرا می‌شود.

به گفته وی میزان درصد بهره‌گیری از صد گوسفند 70 درصد است که برابر آمار جهانی در مراکزی که کارهای علمی در این رابطه انجام می‌دهند، به 250 درصد هم می‌رسد که راندمان پایین ایران را نشان می‌دهد و این طرح برای بالابردن بهره‌وری و راندمان است.

فرمانده سپاه عشایر فارس تصریح کرد: در این طرح ابتدا صاحبان گله‌های بالای یکصد رأس را شناسایی کرده و با یک شبکه‌سازی برای دامدارانی که دارای تلفن همراه یا شبکه‌های مجازی هستند، پیام‌هایی مبنی بر تعلیم در اختیارشان قرار می‌گیرد اما برنامه داریم که مدرسینی را از متخصصین عشایر در حوزه دامپروری یا با تجربه کافی در این حوزه آموزش دهیم.

افسری ادامه داد: این مدرسین پس از آموزش، به کلونی‌ها و محل‌های نگهداری دام عشایر سفر می‌کنند و نسبت به توضیح حضوری به دامداران اقدام می‌کنند.

 

کلینیک دامپزشکی سیار هم از دیگر طرح‌هایی در راستای جهش تولید در سپاه عشایر است که فرمانده سپاه عشایر فارس از آن یاد کرد و گفت: خدمات دامپزشکی و ترویجی را به صورت سیار به دامداران عشایر ارائه می‌دهد.

به گفته وی این طرح با هماهنگی دامپزشکی اقدامات آموزشی را با شبکه‌های موبایلی آغاز شده و به محض اینکه آموزش مدرسین به اتمام برسد، آموزش حضوری برای دامداران به صورت حضوری آغاز می‌شود.

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹
 
17 - ربيع ثاني - 1442
 
2020 - Dec - 02