• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-07-20 09:09 Time چرا محموله ۱۴۵ هزار تنی نهاده‌های دامی آلوده در بندر امام(ره) امحا نمی‌شود؟
 
مدیرکل دامپزشکی خوزستان گفت: محموله ۱۴۵ هزار تنی نهاده‌های دامی آلوده که چند سال پیش از سوی بازرسان دامپزشکی در بندر امام خمینی(ره) متوقف شده، هنوز بلاتکلیف است.

به گزارش فاخته، مصطفی کنارکوهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز، اظهار داشت: بزرگترین کشتارگاه صنعتی و مدرن شمال خوزستان سال 1400 افتتاح می‌شود.

وی با اشاره فرهنگ سازی برای استفاده از کشتارگاه صنعتی افزود: خوزستان در بخش کشتارگاه صنعتی 4 کشتارگاه دارد ولی لازم است نگاه مردم در این زمینه و توجه به کشتارگاه سنتی اصلاح شود.

مدیرکل دامپزشکی خوزستان با اشاره به اینکه "در خوزستان دامپروری سنتی بین خانوارها شایع است" بیان داشت: از 250 هزار خانواده خوزستانی که دامپروری دارند، تنها 15 درصد صنعتی است.

وی با اشاره به توسعه کشتارگاه‌های طیور در خوزستان گفت: از 9 کشتارگاه طیور در خوزستان 7 کشتارگاه سنتی هستند. در زمینه صنعتی اکنون دو کشتارگاه در استان داریم که از حیث تجهیزات از کشتارگاه‌های مجهز کشور هستند.

 

کنارکوهی به معضل فروش دام زنده در خوزستان و امکان انتقال کرونا از این طریق بیان داشت: برای مقابله با فروش احشام زنده در خیابان‌ها و جمع آوری آنها اقدامات قضایی زیادی صورت گرفته است ولی نیازمند فرهنگ سازی و نبود تقاضای مردمی هستیم.

وی با اشاره به اینکه "خوزستان محل ورود نهاده‌های دامی به کشور است" افزود: بیش از 80 درصد نهاده‌های خام دامی کشور از بندر امام خمینی (ره) خوزستان وارد کشور می‌شود و بازرسان و دامپزشکان این سازمان به شکل ویژه بر سلامت این کالاها نظارت دارند.

مدیرکل دامپزشکی خوزستان با اشاره به نقش دامپزشکی در پاسداری از سلامت مردم گفت: بازرسان دامپزشکی یک محموله 145 هزار تنی نهاده آلوده دامی را در بندر امام خمینی(ره) بیش از چند سال است متوقف کرده است. با وجود اینکه این محموله باید حذف شود ولی همچنان بلاتکلیف است.

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
 051-37573506
04  نشانی:

مشهد- بلوار عبدالمطلب- عبدالمطلب 11- لاله 1

04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹
 
13 - ربيع أول - 1442
 
2020 - Oct - 29