• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-07-07 13:09 Time ضعف سامانه بازارگاه باعث ایجاد فساد در توزیع خوراک دام می‌شود
 
یک فعال اقتصادی گفت: ضعف موجود در سامانه بازارگاه توزیع خوراک دام و طیور وزارت جهاد کشاورزی باعث ایجاد فساد شده است.

به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت جهاد کشاورزی سامانه‌ای با عنوان بازارگاه راه‌اندازی کرده است که بخشی از نهاده‌های دام و طیور از این طریق عرضه می‌شود. نحوه عملکرد به این طریق است که اطلاعات عرضه‌کنندگان خوراک دام و همچنین خریداران در این سامانه وجود دارد و فروشنده و خریدار از طریق این سامانه محصول خود را خریداری می‌کنند.

حامد عاطفی فعال اقتصادی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، درباره ایجاد این بازارگاه چنین گفت: «انتخاب خریدار در این سامانه به صورت دستی است و سیستم آن را انتخاب نمی‌کند، بنابراین با توجه به تفاوت پنج برابری قیمت که بین این سامانه و بازار وجود دارد، امکان مفسده در آن زیاد است».

عاطفی توضیح داد که در این سامانه اسامی فروشندگان و وزن محصول وجود دارد. در بخش دیگر هم خریداران هستند، اما سامانه آنقدر هوشمند نیست که بتواند نهاده‌ای را به خریدار واقعی و اولویت‌دار بدهد.

عاطفی افزود: انتخاب افراد یعنی کسانی که خوراک دام به آنها باید تعلق بگیرد، در استان‌ها توسط سیستم دولتی صورت می‌گیرد و این مسئله همواره مورد انتقاد تولیدکنندگان بوده است و آنها بارها اعتراض کردند که خوراک دام و طیور که این روزها مثل طلا می‌ماند و حیات و بقای دام‌ها و مرغ‌ها به آن وابسته است، قانونمند توزیع نمی‌شود.

این فعال اقتصادی توضیح داد که سامانه باید طوری طراحی شود که در آن مولفه‌های مختلف از قبیل سن اجداد گله، تعداد گله‌ها، فاصله دوری و نزدیکی و دیگر موارد براساس سیاست‌های کشوری طراحی شود و این سامانه براساس این مؤلفه‌ها خریدار واقعی را انتخاب کند، که در این صورت از هرگونه دخالت دستی در آن پرهیز خواهد شد.

عاطفی تأکید کرد: راه‌اندازی یا اصلاح چنین سامانه‌ای دشوار نیست اما وزارت جهاد کشاورزی در اصلاح این سامانه مقاومت نشان می‌دهد.

وی این را نیز گفت که اخیرا وزارت جهاد کشاورزی ادعا کرده که برخی ضعف‌های این سامانه را برطرف کرده است.

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
 051-37573506
04  نشانی:

مشهد- بلوار عبدالمطلب- عبدالمطلب 11- لاله 1

04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹
 
13 - ربيع أول - 1442
 
2020 - Oct - 29