• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-07-06 13:28 Time رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی باعث شکوفایی استعداد دانشجویان می‌شود
 
عضو هیات علمی گروه دامپزشکی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: رشته دامپزشکی چیزی کمتر از دیگر رشته‌ها در شکوفا کردن استعداد دانشجو ندارد و این فرد است که می‌تواند خود را به جایگاهی که در نظر دارد، برساند.

به گزارش فاخته به نقل از ایسنا دکتر حسن برجی در برنامه زنده اینستاگرامی انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد با محوریت «انتخاب آگاهانه» در خصوص معرفی رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی، اظهار کرد: افراد در ابتدا باید راه خود را مشخص کنند و به این رشته علاقه داشته باشند؛ چراکه بدون علاقه‌مندی نمی‌توان به جایی رسید و قطعا برای این‌گونه افراد بازار کار وجود دارد و باید توانایی خود را در این زمینه ثابت و مسیر خود را مشخص کنند.

وی اضافه کرد: اکنون بازار کار در رشته دامپزشکی و دیگر رشته‌ها اشباع شده و نیاز به زمان دارد، اما اگر دانشجویان توانایی خود را در این رشته ثابت کنند مطمئنا جذب آزمایشگاه می‌شوند و می‌توانند در این زمینه پیشرفت‌های خوبی را داشته باشند و به اهدافی که در نظر دارند نیز دست یابند.

عضو هیات علمی گروه دامپزشکی دانشگاه فردوسی مشهد در خصوص مهارت‌های لازم برای رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی افزود: برای این رشته دروس علوم پایه وجود دارد که با یادگیری تکنیک‌های مختلف و نیز با استفاده از این دروس، دانشجویان می‌توانند به راحتی کسب درآمد کنند. گرایش‌هایی که دانشجویان می‌توانند در دانشکده دامپزشکی دانشگاه فردوسی مشهد تدریس کنند، علوم پایه است که دانشجویان کارشناسی می‌توانند در آن گرایش‌ها وارد شوند. در گروه پاتولوژی هم گرایش انگل‌شناسی و باکتری‌شناسی وجود دارد که دانشجویان می‌توانند وارد و ادامه تحصیل دهند.

برجی تصریح کرد: اعتقاد دارم که رشته دامپزشکی چیزی کم از دیگر رشته‌ها در شکوفا کردن استعداد دانشجو ندارد و این فرد است که می‌تواند خود را به جایگاهی که در نظر دارد، برساند و ما این توانایی را داریم که به افراد آموزش ‌دهیم تا فرد آماده ورود به بازار کار با مقطع تحصیلی لیسانس شود. امروزه ما به موردی چون آزمایشگاه نیاز داریم؛ چراکه در جامعه بسیار مهم و پررنگ‌ است و این موضوع برای همگان جا افتاده است. هر چه میزان مراجعه ما به آزمایشگاه بیشتر باشد، نشان می‌دهد که حجم آزمایش‌ها، پرسنل و کار بیشتر است. بنابراین این رشته نیاز به کارشناسان آزمایشگاهی بیشتری دارد.

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
 051-37573506
04  نشانی:

مشهد- بلوار عبدالمطلب- عبدالمطلب 11- لاله 1

04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹
 
13 - ربيع أول - 1442
 
2020 - Oct - 29