• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-07-02 10:24 Time واحدهای فروش خوراک و نهاده های دامی حق تولید خوراک را ندارند
 
هرگونه فعالیت در راستای خرید و فروش خوراک و نهاده های دام و طیور بدون مجوز دامپزشکی ممنوع و پیگرد قانونی دارد.

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی قاینات دکتر رضا محمودی رئیس شبکه در این خصوص بیان نمود هرگونه فعالیت برای تهیه و توزیع خوراک دام، طیور و آبزیان منوط به اخذ پروانه بهداشتی از اداره کل دامپزشکی استان است و بر این اساس و در راستای اجرای ماده ۱۹ آئین نامه اجرایی نظارت بهداشتی دامپزشکی صاحبان و متصدیان واحدهای موضوع ماده ۲ آئین نامه مذکور را به اخذ پروانه و معرفی مسئول فنی بهداشتی مکلف می نماید که در صورت عدم اخذ پروانه و محرز شدن تهدید علیه بهداشت عمومی حسب ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی ،مجازاتهای سنگینی برای متصدی واحدهای متخلف درنظر گرفته شده است و یا از طریق تعزیرات حکومتی پرونده به جریان خواهد افتاد.

محمودی در ادامه این خبر به تمامی فروشندگان خوراک ونهاده های دامی اعم از فعالین خرد وکلان به خصوص کارگاه هایی که به صورت غیر قانونی تاسیس و اقدام به فعالیت فروش خوراک می نمایند توصیه کرد نسبت به اخذ پروانه اقدام نمایند و ضمنا واحدهای فروش خوراک و نهاده های دام و طیور حق هیچگونه تولید محصول ندارند و فقط با اخذ مجوز مجاز به فروش محصولات کارخانه های معتبر می باشند در غیر اینصورت موضوع از طریق مراجع ذی صلاح پیگیری خواهد شد.

محمودی بیان کرد : واحدهای فعال و دارای مجوز نیز بطور ادواری مورد بازرسی و نمونه برداری های لازم قرار گرفته و از این طریق بر عملکردشان نظارت می شود.

وی در پایان به پرورش دهندگان دام، طیور و آبزیان توصیه کرد خوراک مورد نیاز خود را از محصولات کارخانه های معتبر و تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹
 
15 - جمادی ثاني - 1442
 
2021 - Jan - 28