• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-07-02 10:22 Time تامین واکسن رایگان تب برفکی جهت واحدهای گاوداری صنعتی در سال جاری امکان پذیر نمی باشد
 
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان بشرویه در جلسه بررسی تامین واکسن تب برفکی جهت واحدهای گاوداری صنعتی شهرستان که با حضور تشکلهای دامپروری برگزارگردید بر رعایت اصول بهداشتی- قرنطینه‌ای تأکید کرد و نقش واکسیناسیون مؤثر را در مدیریت، کنترل و پیشگیری از بیماری تب برفکی مهم دانست .

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان بشرویه سیدحمید عبدی رییس شبکه در جلسه پیشگیری از بیماری «تب برفکی» که با حضور تشکلهای صنعت دامپروری شهرستان ،مسئول بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی ،بخش خصوصی دامپزشکی ودبیر اجرایی نظام صنفی کارهای کشاورزی شهرستان در محل شبکه دامپزشکی بشرویه برگزار گردید اظهار داشت: دامداران باید برای حفظ سلامت دام‌های خود و جلوگیری از وقوع شیوع بیماری تب برفکی، دام‌های خود را به موقع واکسینه کنند.

سیدحمید عبدی با بیان اینکه بیماری تب برفکی یکی از بیماری‌های ویروسی مُسری دام است، افزود: زخم دهانی، ریزش بزاق، تب، بی‌اشتهایی، کاهش تولید شیر، لنگش و تلفات در حیوانات جوان برخی از علایم این بیماری بوده و رعایت اصول بهداشتی- قرنطینه‌ای، همچنین واکسیناسیون مؤثر در مدیریت، کنترل و پیشگیری از بیماری تب برفکی مهم هستند.

وی با بیان اینکه امسال به دلیل محدودیت‌های مالی امکان تأمین واکسن جهت واکسیناسیون رایگان دام‌ها سنگین علیه بیماری تب برفکی وجود ندارد،ودام های سبک با اولویت دام عشایری به صورت رایگان واکسینه می گردد و دامداران محترم می توانند ازمراکز مجاز فروش ، واکسن بهاءدار تب برفکی را خریداری وتوسط بخش دولتی بصورت رایگان نسبت به واکسینه کردن دامهای آنها اقدام گردد.

سید حمید عبدی افزود: دامداران برای حفظ سلامت دام‌های خود و جلوگیری از شیوع بیماری، همکاری و تعامل لازم را با اکیپ‌های دامپزشکی بخش خصوصی ودولتی برای انجام عملیات مایه‌کوبی و سایر خدمات دامپزشکی داشته باشند.

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
 051-37573506
04  نشانی:

مشهد- بلوار عبدالمطلب- عبدالمطلب 11- لاله 1

04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹
 
13 - ربيع أول - 1442
 
2020 - Oct - 29