1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-06-26 12:14 Time نشست تخصصی فرماندارشهرستان دیلم با مدیر کل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های آبزیان سازمان دامپزشکی کشور و مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر
مدیر کل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های آبزیان سازمان دامپزشکی کشور : شرایط رو به رشد پرورش میگو در کشور و همچنین میزان سطح زیر کشت مناسبی که در استان بوشهر وجود دارد ، این استان را در شرایط خوبی از لحاظ ارز آوری قرار داده است.

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان بوشهر، در نشست فرماندار دیلم با مدیرکل دامپزشکی استان ، مدیر کل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های آبزیان سازمان دامپزشکی کشور ، مسئول بیماری های آبزیان اداره کل دامپزشکی استان و مدیر شهرستانی دامپزشکی نیز حضور و در خصوص مسائل و مشکلات این حوزه بویژه کشتارگاه ، بازار ماهی فروشان و سایت پرورش میگوی بویرات بحث و تبادل نظر شد.

دکتر بحرانی مدیر کل دامپزشکی استان بوشهر در خصوص مشکلات بهداشتی کشتارگاه و بازار ماهی فروشان شهرستان اشاره کرد و گفت : محل توزیع و نگهداری فرآورده های خام دامی هستند که این محصولات به سلامت جامعه بر می گردند خواستار همکاری بیشتر دستگاههای متولی این امر در شهرستان شد.

وی افزود : با توجه موقعیت استراتژیک شهرستان و همچنین هم مرز بودن با استان های همجوار در خصوص رخداد بیماری تب برفکی و احتمال وقوع آن در این شهرستان با توجه به کمبود اعتبارات دامپزشکی در خصوص هزینه تامین واکسن های مورد نیاز جهت ایمنی زایی در جمعیت دامی فرمانداری با همکاری دهیاری دراین خصوص کمک کنند.

دکتر امرالله قاجاری مدیر کل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های آبزیان سازمان دامپزشکی کشور اظهار داشت : شرایط رو به رشد پرورش میگو در کشور و همچنین میزان سطح زیر کشت مناسبی که در استان بوشهر وجود دارد ، این استان را در شرایط خوبی از لحاظ ارز آوری قرار داده است.

دکتر قاجاری بیان داشت: با توجه به وقوع بیماری لکه سفید میگو در سال قبل در سایت پرورش میگو بویرات ،طی پایش و مراقبت های انجام شده براساس دستورالعمل بیماری لکه سفید و همچنین آماده سازی مناسب در زمان ذخیره سازی موردی از این بیماری تا کنون گزارش نشده است.

احمد دشتی فرماندار شهرستان دیلم با تاکید بر در نظر گرفتن سلامت مردم گفت : شهرداری دیلم در خصوص کشتارگاه و بازار ماهی فروشان با توجه به اینکه به سلامت مردم مربوط می باشد باید به وظایف خود عمل کند.

وی اظهار کرد: توسعه صنعت آبزی پروری و شیلات در این شهرستان کمک شایانی به اشتغال و رونق اقتصادی خواهد داشت.

فرماندار دیلم بیان داشت : در راستای توسعه این صنعت پروژه دیلم شمالی هدف گذاری و پس از فرایند واگذاری به متقاضیان فعال خواهد شد.

وی گفت : گروه اول متقاضی سایت جدید مشخص و پس از انتخاب دیگر متقاضیان اقدامات اولیه در جهت زیرساخت های سایت دیلم شمالی انجام خواهد شد و شاهد یک رونق اساسی در شهرستان خواهیم بود

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
 
2021 - Jun - 16