1
2
3
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم:
رشته های پرورش صنعتی طیور و بهداشتیار دامپزشکی ایجاد می شود
 
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم از ارایه ۱۱ رشته جدید دانشگاهی مهارت محور در این دانشگاه خبرداد.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-06-15 12:30

به گزارش فاخته، دکتر محمد حسن نادری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم در گفتگو با ایسنا در خصوص فعالیت های این دانشگاه گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم با دارا بودن ۱۰ مرکز فعال در استان، در مهر ماه سال جاری در ۸ مرکز و بیش از ۸۰ رشته محل اقدام به پذیرش دانشجو خواهند کرد.

وی افزود. امسال دو مرکز آموزش علمی کاربردی نیروی انتظامی و فرهنگ و هنر به مراکز علمی کاربردی استان اضافه شدند که در حوزه های مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر فعالیت خواهند کرد. هم اکنون استان قم در هر ۴ گروه درسی اصلی صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر به تربیت دانشجویان مهارت محور می پردازد.

وی تصریح کرد: برنامه های درسی این دانشگاه متناسب با فعالیت های حرفه ای جامعه تدوین می شود و هم اکنون بیش از ۸۰۰ برنامه درسی در دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور تدوین شده و در شورای برنامه ریزی درسی وزارت علوم تحقیقات و فناوری به تصویب رسیده که مراکز علمی کاربردی هر استان بر اساس نیاز بازار کار آن استان، تعدادی از این رشته ها را ارائه می دهند. با توجه به کاربردی بودن و تنوع رشته های مهارتی مصوب، طیف وسیعی از مخاطبین این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب می کنند. از جمله چون رشته های تحصیلی این دانشگاه علاوه بر مهارت آموزی یک حرفه خاص، به مبانی نظری آن حرفه هم می پردازند، شاغلین در حرفه های مختلف که به صورت تجربی فعالیت تولیدی و اقتصادی داشته اند برای اینکه مبانی نظری و علمی آن حرفه را فرابگیرند و فعالیت حرفه ای خود را به صورت علمی تر ادامه دهند، دانشگاه جامع علمی کاربردی را برای تحصیل انتخاب می کنند. به عنوان نمونه برای فعالیت های متناسب با حوزه کشاورزی استان، رشته هایی همچون تولید و فراوری پسته، تولیدات گلخانه ای، گیاهان دارویی، پرورش صنعتی طیور و بهداشتیار دامپزشکی مورد توجه است.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-38901369
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری