• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
مدیرکل دفتر بهداشت و بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی کشور
Time 1399-06-06 17:21 Time ادای نذورات مردم با خرید اینترنتی دام
 
مدیرکل دفتر بهداشت و بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی کشور گفت: مردم در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، برای ادای نذورات، دام زنده ر ا به صورت اینترنتی خریداری کنند.

به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر علیرضا اکبر شاهی با بیان اینکه امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا مراکز عرضه دام کاهش یافته است، گفت: خرید دام زنده به صورت اینترنتی هم فراهم شده و برخی شرکت‌ها اقدام به عرضه دام در سایت‌ها کرده اند که مردم می‌توانند برای جلوگیری از شیوع کرونا به جای حضور فیزیکی در مراکز عرضه، از این سایت‌ها خرید دام زنده انجام دهند.

وی با اشاره به محدودیت‌های اعمال شده در عرضه دام زنده، ادامه داد: در تهران ۳ مرکز برای عرضه حضوری دام تعیین و در استان‌ها نیز با اعمال محدودیت مراکز مشخص شده است.

مدیرکل دفتر بهداشت و بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه اگر مردم تمایل به حضور در مراکز عرضه دام دارند، باید دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند، ادامه داد: زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و همراه داشتن وسایل شخصی از جمله این دستور العمل‌ها است.

اکبرشاهی با اشاره به اینکه ممکن است پشم و یا پوست دام به ویروس آلوده باشد، گفت: باتوجه به این موضوع مردم به منظور جلوگیری از بیمار شدن از برقرار کردن تماس فیزیکی با دام و دست زدن به آن خودداری کنند.

به گفته این مقام مسئول، در مراکز عرضه دام، دامپزشکان بایدبه لحاظ بیماری‌های انگلی و دیگر مشکلات، تایید اولیه سلامت دام را صادر کنند که البته این تایید به معنای سلامت آن گوشت و کشتاری که انجام می‌شود نیست و این بخش باید در کشتارگاه‌ها و با نظارت دامپزشکان انجام شود.

مدیرکل دفتر بهداشت و بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی با تاکیدبر رعایت دستورالعمل‌های ارائه شده در خصوص کرونا و تایید سلامت دام توسط دامپزشکان اظهار داشت: دام باید از مناطق مشخص و تایید شده تامین و تاییدیه اولیه سلامت دام اعلام شود، همچنین معاینه و واکسن‌های دام نیز انجام شده باشد.

وی با بیان اینکه برای خرید اینترنتی از سایت‌های متعلق به شهرداری استفاده شود گفت: گروه‌های سیار سازمان دامپزشکی در خصوص خرید دام و ناظران سازمان در کشتارگاه‌ها قبل، حین و بعد از کشتار را نظارت می‌کنند.

اکبرشاهی با تاکید بر ضرورت ماندن ۲۴ ساعت گوشت دام پس از ذبح برای جلوگیری از انتقال بیماری کریمه کنگو، افزود: مساجد نیز برای ذبح دام، با ادارات شهرستان‌ها هماهنگی لازم را انجام دهند تا بتوانند گوشت سالم را دریافت کنند.

دیدگاه (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

جناب دکتر عزیز شما هنوز ادای نذر جلوگیری و کنترل بیماری تب سه روزه رو در کشور انجام دهید نیازی به اظهار نظر در خصوص ویروس کرونا و یا حضور و یا عدم حضور ما دامداران در مراکز عرضه نداشته باشید.. آقا داروی فلونکسین در کشور هر شیشه به قیمت 300000...

جناب دکتر عزیز شما هنوز ادای نذر جلوگیری و کنترل بیماری تب سه روزه رو در کشور انجام دهید نیازی به اظهار نظر در خصوص ویروس کرونا و یا حضور و یا عدم حضور ما دامداران در مراکز عرضه نداشته باشید.. آقا داروی فلونکسین در کشور هر شیشه به قیمت 300000 تومان به دست ما می رسه اونم اگه پیدا بشه

ادامه
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
 051-37573506
04  نشانی:

مشهد- بلوار عبدالمطلب- عبدالمطلب 11- لاله 1

04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری