• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1398-11-02 00:00 Time دامپزشکی کردستان کمبود نیرو دارد
 
معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل دامپزشکی کردستان گفت: این اداره کل با کمبود نیرو مواجه بوده و درصدد هستیم در آزمون‌های متمرکز سال‌های بعد بخشی از این کمبود را با جذب نیرو تامین کنیم.

به گزارش فاخته، مصطفی رهبر روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: ۲۴۳ پست سازمانی در ساختار تشکیلاتی خود داریم که تنها در ۴۳ درصد این چارت نیرو بکارگیری شده و اکنون ۵۷ درصد از ۲۴۳ پست سازمانی در ساختار تشکیلاتی این اداره کل بلاتصدی و خالی است و ۱۴۰ نفر در پست‌های مختلف شاغل هستند.

وی اضافه کرد: هم اکنون مراحل جذب و بکارگیری ۲ نفر که در آخرین آزمون متمرکز دستگاه‌های اجرایی توانستند نمره حد نصاب کسب کنند در حال اقدام است و رایزنی با سازمان مرکزی برای جذب تعداد بیشتری نیرو در سال‌های آینده انجام شده و سازمان نیز با توجه به مرزی بودن کردستان قول‌های مساعدی در این ارتباط داده است.

رهبر یادآور شد: تامین بهداشت، سلامت و فراهم کردن رفاه دام، کنترل، پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دامی، تامین و تضمین بهداشت و سلامت فرآورده‌های دامی،  پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مشترک انسان و دام، فراهم کردن شرایط ورود به بازارهای جهانی، توسعه پایدار و سرمایه گذاری را در جامعه شاهد هستیم که کمبود پرسنل با توان تخصصی و مهارت های لازم یکی از چالش های پیش روی دامپزشکی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل دامپزشکی کردستان افزود: در بحث مایه کوبی دام علیه بیماری ها، یکی از مهمترین معضلات پیش روی این اداره کل، کمبود نیروی کاردان دامپزشکی است و این اداره کل برای رفع این کاستی اقدامات پیشگیرانه را در قالب عقد خدمات قراردادی  واکسیناسیون  با مراکز بخش غیر دولتی مجاز انجام می‌دهد.

رهبر یادآور شد: اقدامات پیشگیرانه و فعالیت های گسترده دامپزشکی توانسته نقش بسیار موثری در بهداشت و کنترل بیماری‌ها برای دامداران منطقه و حتی کشور داشته باشد و دامپزشکی کردستان توانسته شعار پیشگیری بهتر از درمان است را اجرایی کند.

وی تاکید کرد: این اداره کل برای انجام صحیح و به موقع ماموریت ها و اهداف خود نیازمند حمایت‌های بیشتری بوده و اهمیت تامین بهداشت عمومی و تامین امنیت غذایی بر کسی پوشیده نیست و لازمه انجام اقدامات پیشگیرانه  لازم تامین تجهیزات و امکانات کافی برای دامپزشکی است.

میزان مایه کوبی دام‌های سبک و سنگین در این استان علیه بیماری‌های مختلف در ۹ ماه منتهی به آذر امسال به ۶ میلیون و ۱۵۶ هزار و ۶۷۰ نوبت - راس رسیده است.

در این مدت تیم‌های ثابت و سیار دامپزشکان بخش خصوصی و دولتی این استان، علیه ۱۵ مورد بیماری از جمله شاربن، تب برفکی، آبله، اکتیما، PPR، LSD، هاری، بروسلوز، آنتروتوکسمی، قانقاریا، آگالاکسی، تیلریوز، کزار و تست‌های سل، بروسلوز و مشمشه واکسینه کردند.

کردستان دارای سه میلیون واحد دامی است که حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار راس آن گوسفند و بز، ۲۳۰ هزار راس بز و بزغاله، ۲۳۰ هزار راس گاو و گوساله و ۱۲ هزار و ۳۰۰ راس تک سمیان است.

حدود ۶۰ هزار بهره بردار بطور مستقیم در امر پرورش دام مشغول بکار هستند.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
   7348537 - 0513
04  نشانی:
مشهد - بلوارعبدالمطلب - عبدالمطلب 5 - پلاک 14
04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
 
9 - شوال - 1441
 
2020 - May - 31