1
2
3
مدیر کل دامپزشکی استان تهران:
Time 1399-05-26 16:55 Time کمبودی در تامین و توزیع واکسن دام و طیور نداریم
مدیر کل دامپزشکی استان تهران گفت: بیماری تب سه روزه دامی یک بیماری عفونی و ویروسی در گاو و گاومیش است.
Delivery
Delivery
Delivery

به گزارش فاخته به نقل از دکتر علی بابایی مدیر کل دامپزشکی استان تهران در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به این موضوع که کمبودی در تامین و توزیع واکسن نداریم، اظهار کرد: در حوزه تامین واکسن دام و طیور مشکلی وجود ندارد و تنها ممکن است واکسن با برند دلخواه تولیدکننده وجود نداشته باشد.

او افزود: سازمان دامپزشکی موظف به تامین واکسن مورد نیاز تولیدکنندگان است و برخی تولیدکنندگان دام و طیور به دنبال برندهای خاص هستند که این احتمال وجود دارد که برند خاص وارد کشور نشده باشد.

بابایی ادامه داد: با وجود نوسانات نرخ ارز، کمبودی در تامین واکسن دام و طیور ایجاد نشده است.

این مقام مسئول در بخش دیگر سخنان خود نسبت به شیوع بیماری تب ۳ روزه دامی هشدار داد و گفت: بیماری تب سه روزه یک بیماری ویروسی و عفونی دامی غیرقابل انتقال به انسان است و تنها در گاو و گاومیش بروز می‌کند.

مدیر کل دامپزشکی استان تهران ادامه داد: گسترش این بیماری بستگی به جمعیت حشرات ناقل، شدت و مسیر بادهای غالب فصلی دارد که موجب انتقال حشرات به سایر مناطق می‌شود.

او در پایان، حمل و نقل دام های آلوده را علت اصلی انتقال بیماری دانست و گفت: با توجه به افزایش دما، احتمال بروز برخی بیماری‌ها از جمله تب سه روزه ولمپی اسکین در دام‌های سنگین از قبیل گاو و گوساله وجود دارد که ترشحات بینی و دهان و بی اشتهایی از جمله عوامل این بیماری است.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری