1
2
3
مجوز واردات دائم شتر از پاکستان به خراسان جنوبی صادر شد
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: بعد از سه ماه پیگیری‌ مکرر توسط استاندار خراسان جنوبی روز گذشته مجوز واردات دائم شتر از پاکستان به استان صادر شد.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-05-21 06:52

به گزارش فاخته به نقل از ایرنا مشیرالحق عابدی شامگاه دوشنبه در نشست خبری بررسی اقدامات اجرایی پروژه هاب شتر در خراسان جنوبی که با حضور مدیرعامل شرکت توسعه سرمایه‌گذاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برگزار شد افزود: تاکنون از افغانستان واردات دام به ویژه شتر به استان نداشته‌ایم و فقط استان سیستان این مجوز را داشت.

وی بیان کرد: در بخش نخست با امضای وزیر جهاد و همراهی مجموعه دامپزشکی کشور و تلاش‌های استاندار مجوز ورود ۱۰۰ نفر شتر به استان اخذ شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: این موضوع می‌تواند نقطه عطفی در راستای تامین شتر برابر تعهد قید شده در تفاهم‌نامه فی مابین استانداری و ستاد فرمان امام (ره) در خصوص هاب شتر باشد.

وی تصریح کرد: تعهد استان بنابرآنچه در تفاهم‌نامه هاب شتر بین استانداری و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای ایجاد طرح‌های زیرساختی اقتصادی قید شده، تاکنون با موفقیت پیش رفته است.

عابدی ادامه داد: طرح‌های زیرساختی اقتصادی مورد تعهد استان شامل راه‌اندازی سه سایت قرنطینه دام، مرکز به‌نژادی تولید و تکثیر حاشی پرمحصول، بازار تخصصی دام و ایجاد جایگاه انبار علوفه و دستگاه بسته بندی ذرت علوفه‌ای به اضافه اقدامات دستگاه‌های خدمات‌رسان بوده است.

وی اظهار داشت: در طرح‌های اقتصادی اجتماع محور از جمله ایجاد مرکز جمع‌آوری شیر و ایجاد کشتارگاه و بسته‌بندی نیز مجموعه استان مشارکت داشته است و همه تعهدات برمبنای یک پروپزال علمی در حال پیشرفت است و تعهدات را بیش از آنچه پیش‌بینی شده بود تاکنون انجام داده‌ایم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی هم گفت: یکی از طرح‌هایی که با توجه شرایط بومی استان، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها از سال گذشته در راستای ایجاد اشتغال با مشارکت بنیاد برکت در استان آغاز شد طرح هاب شتر بود.

غلامرضا قوسی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی دومین استان دارای جمعیت شتر(۳۰ هزار نفر) است بیان کرد: این آمار ۲۰ درصد جمعیت شتر کشور را شامل می شود که ۲ هزار خانوار استان از این صنعت بهره‌مند می‌شوند.

وی اظهار داشت: سالانه یکهزار و ۲۰۰ تن گوشت و یکهزار و ۵۰۰ تن شیر خام شتر در استان تولید می‌شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی تصریح کرد: با اجرای طرح هاب شتر هشت هزار فرصت شغلی در استان ایجاد و ظرفیت تولید محصولات نیز به ۲۵ هزار تن خواهد رسید.

وی عنوان کرد: در حال حاضر ۹۵ درصد وسعت استان را عرصه‌های بیابانی تشکیل می‌دهد لذا وضعیت بیابانی و مرتعی استان قابلیت افزایش جمعیت شتر را دارد.

قوسی یادآور شد: ظرفیت تولید علوفه استان در هر هکتار ۵۰ کیلوگرم است لذا عرصه‌های بیابانی استان ظرفیت دو برابری پرورش شتر و افزایش جمعیت تا ۷۰ هزار نفر را دارد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37391542
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، سجادیه6، مجتمع آرامس، تیپ یک شرقی ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری