1
2
3
انباشت ۲.۵ میلیون راس دام سبک در واحدها
 
رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: هم اکنون ۳۰۰ هزار راس دام سنگین و ۲.۵ میلیون راس دام سبک در واحد‌ها انباشت شده است.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-05-13 10:01

به گزارش فاخته، منصور پوریان رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، از رکود حاکم بر بازار گوشت خبر داد و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و کاهش درآمد خانوار، خرید و فروش چندانی در بخش دام زنده و گوشت نداریم.

وی قیمت کنونی هر کیلو دام زنده را ۳۹ هزار تا ۴۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: با توجه به فراوانی دام و انباشت در واحد‌ها پیش بینی می‌شود که قیمت گوشت نوسان چندانی نداشته باشد.

پوریان با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه گوشت وجود ندارد، بیان کرد: با توجه به شرایط کرونا و بسته بودن مرزها، میزان قاچاق در حدی نیست که بتواند بر التهاب قیمت در بازار دامن بزند و تنها برخی مغازه داران با بیان اظهاراتی مبنی بر قاچاق به دنبال افزایش کاذب قیمت هستند.

این مقام ‌مسئول از انباشتگی ۳۰۰ هزار راس دام سنگین با وزن ۷۰۰ کیلو به بالا در واحد‌های دامداری خبر داد و گفت: در بخش دام سبک ۲.۵ میلیون راس دام پروارشده با وزن ۵۵ کیلو در واحد‌ها انباشت شده است.

پوریان قیمت هر کیلو بره با وزن سبک را ۴۰ هزار تومان و قیمت هر کیلو بره با وزن سنگین را ۳۸ هزار تومان اعلام کرد و گفت: هر کیلو گوساله با وزن بالای ۶۰۰ کیلو با نرخ ۲۷ هزار تومان و با وزن کمتر از ۵۰۰ کیلو ۲۸ تا ۲۹ هزار تومان درب دامداری عرضه می‌شود.

رئیس شورای تامین کنندگان دام در پایان هر کیلو لاشه گوسفندی را ۷۲ تا ۸۰ هزار تومان و لاشه گوساله را ۵۴ تا ۵۸ هزار تومان اعلام کرد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری