• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-05-08 15:36 Time توسعه دانش فنی تولید واکسن دامی با راه‌اندازی ۵ شتاب‌دهنده
 
ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حمایت از راه‌اندازی ۵ شتاب‌دهنده به توسعه دانش فنی تولید واکسن دامی در کشور سرعت بخشید.

به گزارش فاخته به نقل از ایرنا اقدامات علمی و فناورانه برای توسعه دانش فنی تولید واکسن‌های دامی با راه‌اندازی ۵ شتاب‌دهنده سرعت گرفت است. این اقدام در کنار تامین بهداشت و سلامتی دام به پیشگیری از انتقال بیماری‌های مشترک میان انسان و حیوان هم کمک می‌کند.

صنعت واکسن صنعتی قدیمی و کاربردی در جهان است. این شیوه درمانی کمک کرد تا برخی بیماری‌های کشنده در طی قرن‌ها ریشه کن شود. ایران کشوری است که از گذشته‌های دور در این حوزه فعال بوده اما چند سالی است که این حوزه فناورانه رونق چندانی ندارد.

شکل‌گیری زیست‌بوم فناوری و نوآوری برای پر کردن همین خلاءها و نواقص بوده است. در دل این زیست‌بوم و با شناسایی کمبودهای موجود این حوزه، ۵ شتاب‌دهنده به میدان آمداند تا در حوزه تولید واکسن‌های دامی، کشور را یاری کنند.

در این حوزه فناورانه همچنین ۴ شرکت دانش‌بنیان فعال هستند. واکسن‌های تولیدی در حوزه دامی ۱۹، طیور ۱۱ و آبزیان یک عدد است والبته ۶ شرکت نوپا هم به این زیست‌بوم افزوده شده است. این زیست‌بوم با حمایت ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شکل گرفته و توسعه یافته است و مقررشده با تلاش‌های ستاد و دیگر بازیگران این حوزه، تعداد واکسن‌های تولیدی بیشتر شود.

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
 051-37573506
04  نشانی:

مشهد- بلوار عبدالمطلب- عبدالمطلب 11- لاله 1

04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
 
24 - ذو الحجة - 1441
 
2020 - Aug - 13