1
2
3
یک سوم مبتلایان کشور به تب کریمه کنگو مربوط به تربت‌جام است
 
رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام با ابراز نگرانی از شیوع همزمان کرونا و تب کریمه کنگو در ایام عید قربان، گفت: از۳۶ مورد مثبت بیماری تب کریمه در کشور، ۱۲ مورد مربوط به این شهر است.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-05-02 16:27

به گزارش فاخته به نقل از مهر، محمد افکار در جلسه بررسی شیوع بیماری تب کریمه کنگو که ظهر امروز در دانشکده علوم پزشکی تربت جام برگزار شد، اظهار کرد: دانشکده علوم پزشکی تربت جام و معاونت درمان این دانشکده در امر شناسایی گسترده موارد ابتلاء به بیماری‌های همه گیر کرونا و تب کریمه کنگو عملکرد مطلوبی داشتند، هر چند در بحث کرونا، تجمعات بازار در ایام عید فطر و همچنین دید و بازدیدهای عید باعث شیوع گسترده بیماری شد.

رئیس دانشکده علوم‌پزشکی تربت جام با تقدیر از همکاری بین دستگاه‌های شهرستان در امر مبارزه با کرونا، ابراز کرد: ائمه جمعه، دستگاه‌های اجرایی و امنیتی شهرستان تربت جام خوشبختانه در امر مبارزه با کروناویروس همکاری بسیار خوبی با دانشکده علوم پزشکی داشتند و این همکاری در مسئله تب کریمه کنگو نیز وجود دارد.

وی ادامه داد: ما از ظرفیت علما ائمه جمعه و جماعات، کارشناسان جهاد کشاورزی، دامپزشکی و دیگر دستگاه‌ها برای اعلام هشدارهای لازم در خصوص هر دو بیماری استفاده کرده و خواهیم کرد.

افکار افزود: در حوزه تب کریمه کنگو نیز با شناسایی سریع و دقیق موارد ابتلاء توانستیم روند بیماری را کنترل کنیم، هرچند تجمعات ویژه خرید عید در سطح شهر، دید و بازدیدهای عید قربان و به خصوص مسئله قربانی باعث نگرانی ماست. این تجمعات و عدم رعایت توصیه‌های بهداشتی هم باعث افزایش کرونا و هم تب کریمه کنگو می‌شود.

وی با بیان اینکه منطقه تربت جام، تایباد، صالح آباد، باخرز و خواف یک منطقه آندومیک در کشور است، اظهار کرد: یکی دیگر از نگرانی‌های ما، میدان‌های فروش گوسفند و کشتارگاه‌ها در ایام عید قربان در موضوع تب کریمه کنگو است. از ۳۶ مورد ابتلاء به بیماری تب کریمه کنگو در ابتدای سال تاکنون، متأسفانه ۱۲ مورد ابتلاء و یک فوتی در تربت جام بوده است.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، مجتمع آرامس، تیپ یک، ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری