• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-04-17 08:39 Time یک پیش‌بینی شوکه‌کننده از آینده آبزیان جهان
 
یک پژوهش جدید در آلمان نشان می‌دهد احتمال دارد تا ۸۰ سال آینده ۶۰ درصد از گونه‌های مختلف ماهیان منقرض شوند.

به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ شرایط اقلیمی در آبهای جهان به سرعت در حال تغییر است و این تغییرات اقلیمی، زیست گونه‌های مختلف آبزیان جهان را با مشکلاتی جدی مواجه می‌کند.

این دغدغه‌های زیست محیطی باعث شد یک مؤسسه پژوهشی در آلمان درباره آینده زیستی گونه‌های آبی جهان تحقیقات تازه‌ای انجام دهد که نتایج این تحقیقات شوکه‌کننده بود.

در پژوهش انجام شده بیان شد که به دلیل تغییرات اقلیمی در آبهای جهان و همچنین افزایش میانگین دمای جهان تا 5 درجه احتمال دارد 60 درصد از گونه‌های مختلف ماهی در جهان تا 80 سال آینده به طور کامل منقرض شوند.

دانشمندان درباره امکان سازگاری ماهی‌ها هم پژوهشهایی انجام داده‌اند تا شاید درصد کمتری از ماهی‌ها به دلیل افزایش دمای آب آسیب ببینند اما با بررسی لارو و جنین گونه‌های مختلف ماهی به این نتیجه رسیدند که آسیب‌پذیری ماهی‌ها نسبت به افزایش دمای آب بسیار زیاد است.

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
 051-37573506
04  نشانی:

مشهد- بلوار عبدالمطلب- عبدالمطلب 11- لاله 1

04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
 
26 - ذو الحجة - 1441
 
2020 - Aug - 15