1
2
3
یک میلیون و ۱۶۰ هزار قطعه تخم چشم زده ماهی قزل‌آلا در شازند معدوم شد
 
رئیس شبکه دامپزشکی شازند گفت: یک میلیون و ۱۶۰ هزار قطعه تخم چشم زده ماهی قزل‌آلا به‌دلیل رعایت نشدن فرآیند صحیح و استانداردهای حمل و نقل از خارج از کشور در این شهرستان معدوم شد.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-03-21 12:58

به گزارش فاخته، «رضا معینی‌مقدم» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: دمای نگهداری تخم چشم زده ماهی قزل‌آلا بین ۲ تا هشت درجه سانتیگراد است و کاهش و افزایش این دما تلفات جنین را به همراه دارد.

وی ادامه داد: جنین تخم‌های چشم زده وارد شده به شهرستان شازند به‌دلیل منجمد کردن در خارج از کشور دچار تلفات شده بودند که با هماهنگی با مرکز استان و دستگاه‌های مربوطه معدوم شد.

 شهرستان شازند از توابع استان مرکزی در ۳۳ کیلومتری جنوب غربی اراک واقع شده است و در این منطقه بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کند.

یک واحد مرکز مایه‌کوبی، ۲ داروخانه دامپزشکی، ۲ واحد درمانگاه تمام وقت، سه دامپزشک نیمه وقت، یک کشتارگاه صنعتی طیور و ۲ کشتارگاه دام بخش خصوصی تحت نظارت شبکه دامپزشکی شازند در این شهرستان فعال است.

۶۰ واحد پرورش طیور شامل ۲ واحد مرغ تخمگذار و ۵۸ واحد پرورش مرغ گوشتی در شازند فعال است و این شهرستان از نظر شمار واحدهای پرورش طیور رتبه نخست را در سطح استان مرکزی دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37391542
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، سجادیه6، مجتمع آرامس، تیپ یک شرقی ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری