• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1398-10-28 00:00 Time شناسایی 3 کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان کرمانشاه
 
مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه از شناسایی سه کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان خبر داد.

به گزارش فاخته، امید حاج محمدی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: بعد از شناسایی یک کانون بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در یک منزل شخصی در شهر صحنه، دو کانون دیگر این بیماری در دو روستای شهرستان کنگاور شناسایی شده است.

حاج محمدی با بیان اینکه تاکنون تمامی کانون های بیماری بومی بوده، گفت: هیچ موردی از بیماری در واحدهای صنعتی پرورش طیور استان مشاهده نشده است.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه به صاحبان واحدهای صنعتی پرورش طیور استان توصیه کرد، تا ورود و خروج ها را کنترل کرده و نکات بهداشتی را رعایت کنند.

وی با توصیه به واحدهای مرغداری تخمگذار به انجام واکسیناسیون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، گفت: توصیه می شود صاحبان گله‌های مرغ مادر گوشتی هم برای طیور خود واکسن تزریق کنند.

وی با اشاره به در حال پایش بودن تالاب های استان به عنوان زیستگاه پرندگان مهاجر با همکاری محیط زیست، ابراز امیدواری کرد: دیگر هیچ موردی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را در استان شاهد نباشیم.

مدیر کل دامپزشکی استان کرمانشاه با بیان اینکه امکان انتقال بیماری حتی از طریق فضله پرنده بیمار نیز وجود دارد، از پرورش دهندگان طیور بومی خواست تا طیور خود را بیرون نبرند، چون ممکن است پرندگان مهاجر بیمار از آن منطقه عبور کرده و فضله آلوده آنها زمین افتاده باشد.

وی سپس از مردم خواست به هیچ عنوان مرغ و سایر طیور را از دوره گردها و دست فروش ها خریداری نکنند.

حاج محمدی  در پایان از همه خواست تا هرنوع تلفات طیور را با شماره تماس ۱۵۱۲ و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ دامپزشکی گزارش کنند.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
 051-37573506
04  نشانی:

مشهد- بلوار عبدالمطلب- عبدالمطلب 11- لاله 1

04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
 
24 - ذو الحجة - 1441
 
2020 - Aug - 13