• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
رئیس شبکه دامپزشکی آبدانان خبر داد؛
Time 1398-10-28 00:00 Time پایش و کانون یابی بیماری تب نزله‌ای بدخیم در سطح شهرستان آبدانان
 
رئیس شبکه دامپزشکی آبدانان گفت:پایش و کانون یابی بیماری تب نزله‌ای بدخیم در سطح شهرستان آبدانان انجام میگیرد.

به گزارش فاخته، درویشی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان آبدانان در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام؛ گفت: بازدید‌های مستمر جهت پایش و کانون یابی بیماری تب نزله‌ای بدخیم در سطح شهرستان به طور فراگیر انجام میگیرد.

 رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان آبدانان بیان کرد: تب نزله‌ای بدخیم یک بیماری حاد و کشنده در گاو می‌باشد و صرفاً در گاو ظاهر می‌گردد، ولی در سایر نشخوار کنندگان علامت خاصی مشاهده نمی‌شود و گاو در تمام سنین به این بیماری مبتلا می‌شود.

او با تاکید بر اینکه در اصطبل‌هایی که گاو و گوسفند با یکدیگر نگهداری می‌شوند در گیری در گاو بیشتر است افزود: ریزش آب از چشم به صورت قطره قطره وتورم کم و بیش مشخص چشم و پلک‌ها، چشم‌ها متورم و درد ناک، کدر شدن قرنیه وپرخونی مویرگ‌های سفیده چشم وزخم‌های داخل دهان، روی لب‌ها و سطح داخلی لثه بخشی از علائم این بیماری هستند

درویشی یادآور شد: کارشناسان این شبکه با بازدید‌های میدانی از همه روستا‌های این شهرستان جهت کانون یابی این بیماری از واگیری این بیماری بین جمعیت دامی این شهرستان جلوگیری کنند.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹
 
17 - ربيع ثاني - 1442
 
2020 - Dec - 02