• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-03-11 08:18 Time ماجرای کشتار دام مردار در ساری چه بود؟/ دامپزشکی: با متخلف برخورد شد
 
انتشار کلیپی در فضای مجازی درباره کشتار تعدادی دام تلف شده و مردار در یکی از کشتارگاه های ساری واکنش متولیان امر را درپی داشته است.

به گزارش فاخته به نقل از بازار، در روزهای اخیر کلیپی در فضای مجازی دست به دست می شود که نشان می دهد در یک کشتارگاه مرکز استان، اقدام به کشتارگاه چند راس دام تلف شده در جریان انتقال می شود.

این کلیپ موجب واکنش های متعدد کاربران شده و در نهایت پای ورود دامپزشکی و نهادهای نظارتی را برای بررسی این مسئله باز کرده است.

سید حسین رضوانی مدیرکل دامپزشکی مازندران در گفتگو با خبرنگار بازار درباره پیگیری موضوع این کلیپ با رد اتفاق رخ داده در کلیپ منتشر شده، اظهار داشت: این دام ها که دارای گواهی بهداشتی بوده از سبزوار به مرکز استان منتقل شدند اما به دلیل تراکم بالای آن در داخل خودرو دچار آسیب شدند.

وی شمار دام های تلف شده را پنج راس اعلام کرد و گفت: این دام های تلف شده از چرخه کشتار حذف شدند اما فقط یک راس که از ناحیه کتف دچار آسیب شده بود پس از حذف قسمت آسیب دیده و کشتار به چرخه مصرف وارد شد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه نظارت های بهداشتی در کشتارگاه های استان برای ذبح دام ها انجام می شود، ادامه داد: به هیچ وجه اجازه کشتار دام های مریض و مردار در کشتارگاه ها داده نمی شود زیرا سلامت مردم خط قرمز ما محسوب می شود.

رضوانی همچنین از برخورد با فرد خاطی و معرفی وی به مراجع قضایی خبر داد.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
 
04  نشانی:
مشهد
04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
 
19 - ذو القعدة - 1441
 
2020 - Jul - 09