• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-03-08 08:19 Time تاکید بر پیشگیری از کرونا در کلینیک‌های دامپزشکی خراسان رضوی
 
اجرای پروتکل‌های بهداشتی پیشگیری از کرونا و فاصله‌گذاری اجتماعی در داروخانه‌ها و کلینیک‌های دامپزشکی خراسان رضوی مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش فاخته به نقل از ایرنا، رییس اداره تشخیص و درمان دامپزشکی خراسان رضوی گفت: در حال حاضر ۳۰۰ کلینیک دامپزشکی، ۱۵۰ داروخانه دامپزشکی و ۵۰ مرکز مستقل مایه کوبی دام در استان خراسان رضوی فعالیت دارد.
دکتر محمدرضا بهروزیان افزود: ۱۵ درصد از کلینیک‌های دامپزشکی فعال در این استان در زمره کلینیک‌های دام های کوچک و خانگی قرار دارند که در این مراکز فاصله‌گذاری اجتماعی در ارائه خدمات به مراجعان همراه با رعایت اصول بهداشتی مانند فراهم بودن ماسک، مایع ضد عفونی و دستکش مورد تاکید است.
وی ادامه داد: هم‌اکنون ۴۰ کلینیک دامپزشکی دام‌های کوچک و خانگی در مشهد فعالیت دارد که ۹۰ درصد این مراکز در خراسان رضوی را شامل می‌شود.

رییس اداره تشخیص و درمان دامپزشکی خراسان رضوی گفت: بیشتر کلینیک‌های دامپزشکی در زمره کلنیک‌های دام‌های بزرگ و صنعتی نظیر گاو، گوسفند، اسب و طیور قرار دارند که در راستای ارائه خدمات ابتدا صاحب دامداری یا مرغداری از طریق مشاوره تلفنی مشکل را مطرح کرده و پس از آن دامپزشک به محل مربوطه مراجعه می‌کند.
وی افزود: در کلینیک‌های دام‌های بزرگ فاصله‌گذاری اجتماعی به دلیل مراجعه اندک مطرح نیست، فقط دامپزشک هنگام مراجعه به مرغداری‌ها و دامداری‌ها باید دستورالعمل‌های پیشگیری از کرونا را رعایت کند.
بهروزیان ادامه داد: گرچه کرونا ابتدا از خفاش منتقل شده است، اما اطلاعاتی در مورد انتقال این بیماری از طریق حیوانات وجود ندارد، بنابراین برای پیشگیری از کرونا و هرگونه خطر مطرح شده در ارتباط با دام و طیور، رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این زمینه مورد تاکید است.

خراسان رضوی با سه هزار عضو فعال در نظام دامپزشکی کشور و چهار هزار مسوول فنی در این زمینه از جایگاه مهمی در دامپزشکی کشور برخوردار است.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
 
04  نشانی:
مشهد
04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
 
19 - ذو القعدة - 1441
 
2020 - Jul - 09