1
2
3
تولید مازاد مصرف تخم‌مرغ ارگانیک در میبد
 
معاون جهادکشاورزی شهرستان میبد با اشاره به تولید سالانه 73 تن تخم‌مرغ ارگانیک در این شهرستان، این میزان را مازاد بر مصرف داخلی شهرستان خواند و گفت: ظرفیت کنونی تولید تخم‌مرغ میبد با فعالیت مجدد یکی از واحدهای تولید و پرورش مرغ تخم‌گذار شهرستان در ماه‌های آتی، دو برابر خواهد شد.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1398-10-26 00:00

به گزارش فاخته، «علی‌اصغر دهقان‌پور» در گفت‌وگو با ایسنا در این رابطه تصریح کرد: در حال حاضر تنها یک واحد تولید مرغ تخم‌گذار در شهرستان میبد با ظرفیت ۳۰ هزار قطعه مرغ تخم گذار وجود دارد که از این واحد روزانه ۲۰۰ تا ۲۵۰ کیلوگرم یا به عبارتی سالانه ۷۳ تن تخم‌مرغ ارگانیک با نظارت مستقیم جهادکشاورزی شهرستان تولید می‌شود.

وی از تاکید جهادکشاورزی شهرستان بر تولید تخم‌مرغ ارگانیک و سالم، خاطرنشان کرد: به همین منظور کارشناسان جهادکشاورزی میبد به صورت مداوم جیره‌ی غذایی این واحد را بررسی و کنترل می‌کنند تا با تغذیه مناسب و استفاده از منابع غذایی عاری از هرگونه آنتی‌بیوتیک و مواد افزودنی، محصول سالم و ارگانیک با منبع غذایی بالا به دست مصرف کننده برسد.

دهقان‌پور با تاکید بر این که خوشبختانه در این بخش با تلاش‌های صورت گرفته از سوی دامپزشکی شهرستان تاکنون گزارشی از بیماری‌های مشترک بین انسان و دام گزارش نشده است، تصریح کرد: کیفیت تخم‌مرغ تولیدی شهرستان با توجه به کنترل و نظارت کامل بر جیره‌ی غذایی خاص، نور کافی و فاکتورهای موثر بر تولید از وضعیت خوبی برخوردار است.

وی همچنین به استفاده از گاز طبیعی به عنوان سوخت مصرفی در این واحد پرورشی اشاره و عنوان کرد: با مدیریت کامل در این خصوص صرفه‌جویی به نحو احسن مد نظر قرار گرفته و حتی برای این واحد فعال صرفه اقتصادی ایجاد کرده است.

این مسئول با بیان این که تولید این واحد علاوه بر تامین تخم‌مرغ مورد نیاز داخل شهرستان میبد، به صورت مازاد به شهرستان اردکان و مرکز استان یزد نیز ارسال می‌شود،‌ از بهسازی و راه‌اندازی یکی دیگر از واحدهای پرورش مرغ تخم‌گذار شهرستان خبر داد و تصریح کرد: با حمایت جهادکشاورزی شهرستان طی چند ماه آینده، این واحد پرورش مرغ تخم‌گذار نیز به چرخه تولید بازخواهد گشت و با فعالیت آن ظرفیت تولید تخم مرغ شهرستان میبد به دو برابر کنونی افزایش خواهد یافت.

دهقانپور با ذکر این نکته که در پرورش و تولید تخم‌مرغ دو زرده در این شهرستان وجود ندارد و غالباً به صورت یک امر اتفاقی روی می‌دهد، تاکید کرد: تخم‌مرغ یک زرده و دو زرده از نظر مواد پروتئینی، چربی وارزش غذایی با هم تفاوتی ندارد.

معاون جهاد کشاورزی میبد در پایان با اشاره به خواص فراوان تخم‌مرغ، یادآور شد: تخم‌مرغ دارای کامل‌ترین و با کیفیت‌ترین پروتئین در مقایسه با سایر موادغذایی، حداقل ۱۳ نوع ویتامین و مواد معدنی ضروری برای بدن، مهمترین منابع کولین و لوتئین ضروری برای سلامت سیستم عصبی، قلبی عروقی و بینایی و در نهایت فاقد کلسترول مضر برای بدن است بنابراین مصرف این ماده غذایی مهم بسیار به افراد به ویژه زنان باردار توصیه می‌شود.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، مجتمع آرامس، تیپ یک، ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری