1
2
3
Time تلف شدن بیش از یکصد راس از گاوهای شرکت کشت و صنعت ودامپروری مغان
بیش از یکصد راس از گاوهای شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان تلف شد.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-03-06 22:05

به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری صدا و سیما – پس از بررسیهای اولیه و مقدماتی، دامپزشکان و کارشناسان دام استان، مسمومیت غذایی را دلیل اصلی این تلفات دانسته اند.
مدیرعامل شرکت کشت وصنعت و دامپروری مغان ضمن تایید این خبر گفت: متاسفانه از روز سی ام اردیبهشت ماه علائم مسمومیت غذایی، در برخی از گاوهای پرواری و تلیسه یکی از بخشهای گاوداری این شرکت مشاهده شد و بلافاصله دامپزشکان شرکت همچنین دامپزشکان اداره کل دامپزشکی استان اردبیل با حضور در محل، تلاش خود را برای نجات گاوهای مسموم آغاز کردند.
گلچین، با بیان اینکه نمونه های علوفه و غذاهای ویژه این گاوداری همچنین امعا و احشای داخلی گاوهای تلف شده پس از کالبدشکافی دامپزشکان به آزمایشگاههای معتبر تهران و دیگر شهرها ارسال شده و نتیجه بررسیهای علمی بزودی اعلام می شود، افزود: متاسفانه از بیش از یکصد راس گاو مسموم شده 70 تا 80 راس تلف شده اند و دامپزشکان در تلاشند تا با استفاده از روشهای مختلف درمانی دیگر گاوهای مسموم را از مرگ نجات دهند.
وی گفت: شرکت کشت و صنعت ودامپروری مغان با داشتن بیش از 17هزار راس گاوهای پرواری و شیرده یکی از بزرگترین مجموعه های گاوداری صنعتی کشور است و روزانه 5 نوع غذای ویژه با ترکیبات متفاوت تهیه شده و برای مصرف انواع گاوها در اختیار بخشهای مختلف گاوداری این مجموعه قرار می گیرد.
کارشناسان ارزش تخمینی گاوهای تلف شده را بیش از یک و نیم میلیارد تومان برآورد کرده اند.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰
 
2021 - Oct - 20