• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-03-03 10:37 Time واردات هزار و175راس دام پرواری و کشتاری از مرز میرجاوه به کشور/ دام های وارداتی 17 روز در قرنطیه نگهداری می شوند
 
مهدی حسینی، مدیرکل دامپزشکی سیستان وبلوچستان از واردات هزار و175راس دام سنگین پرواری و کشتاری از مرز میرجاوه به استان خبر داد.

به گزارش فاخته به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی حسینی با اشاره به واردات هزار و175راس دام سنگین پرواری و کشتاری از مرز میرجاوه به استان، گفت: از ابتدای سال تاکنون هزار و 175 راس-نفر دام سنگین از طریق پایانه مرزی میرجاوه وارد شده که از این تعداد 150 راس گاو و گوساله برای پروار بندی و هزار و 25 راس- نفر گاو و گوساله و شتر برای کشتار می باشد.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و شبهاتی که برای شهروندان مبنی بر مصرف این فرآورده ها وجود دارد، افزود: تاکنون در هیچ نقطه ای از کشور موردی از شیوع این بیماری در بین دام و طیور گزارش نشده اما به مردم توصیه می کنیم همه فرآورده‌های خام دامی، گوشت قرمز، مرغ، سایر ماکیان و همچنین دام و طیور زنده وآبزیان را از فروشگاه های معتبر که دارای تاییدیه سازمان دامپزشکی هستند خریداری کنند.

این مقام مسئول در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: در پی شیوع ویروس منحوس کرونا تمامی کامیون های واردات فرآورده های خام دامی در پایانه ها ضدعفونی و گندزدایی می شود و شهروندان از این روند اطمینان خاطر داشته باشند.

وی ادامه داد: در راستای پیگشیری از ویروس کرونا شهروندان باید فرآورده های خام دامی مورد نیاز خود را در خانه فریز وخرد کنند.

حسینی خاطر نشان کرد: بر روی تمام دام های وارداتی ابتدا معاینه بالینی- پلاک گزاری یا نشانه گزاری- مبارزه با انگل های خارجی و تایید سلامت بالینی توسط دامپزشکی انجام و پس از آن به کشتارگاه ارسال می شوند.

مدیر کل دامپزشکی استان افزود: دامهای پرواری نیز پس از طی مراحل فوق به مدت ۱۷ روز قرنطینه شده که در این مدت واکسیناسیون علیه بیماری های استراتژیک دانی بر روی آنها انجام وپس از اتمام این مراحل تحت نظارت دامپزشکی قرار گرفته و اجازه حمل به واحدهای پروار بندی در شعاع ۱۰۰ کیلومتری مرز داده می شود.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
 
04  نشانی:
مشهد
04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
 
19 - ذو القعدة - 1441
 
2020 - Jul - 09