• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-03-02 23:17 Time ممنوعیت فروش و خوردن جانوران وحشی در شهر ووهان چین
 
مقامات محلی شهر ووهان چین اعلام کردند که فروش و خوردن حیوانات وحشی در این شهر ممنوع است.

به گزارش فاخته به نقل از اشگاه خبرنگاران پویا؛ مقامات شهر ووهان چین در اطلاعیه‌ای خوردن گوشت حیوانات وحشی در این شهر را از صبح امروز "21 می" ممنوع اعلام کردند.

پایگاه خبری "ایندیپندنت" نوشت، دولت محلی این شهر در چین، روز چهارشنبه اعلام کرد علاوه بر ممنوعیت مصرف گوشت جانوران وحشی در ووهان، این شهر امانگاه حیات وحش خواهد بود؛ یعنی عملاً هر گونه صید جانوران وحشی به استثناء موارد مربوط به تحقیقات علمی، تنظیم جمعیت، پایشگری بیماری‌های همه‌گیر و دیگر موارد ویژه در آن ممنوع شده است.

در چارچوب همین ممنوعیت، پرورش تمام جانوران وحشی برای مصرف غذایی نیز تحت شدیدترین نظارت‌ها قرار می‌گیرد؛ ووهان همچنین به برنامه وسیع‌تری در این کشور خواهد پیوست که در آن به پرورش‌دهندگان جانوران وحشی هزینه‌ای می‌پردازند تا این کسب‌ و کار را کنار بگذارند.

ماه پیش دو استان مرکزی چین از طرحی خبر دادند که در آن دولت چین به پرورش‌دهندگان حیوانات وحشی کمک مالی می‌دهد تا پرورش گونه‌های وحشی برای کاربردهای مصرفی را کنار بگذارند و به سراغ کسب‌ و کار دیگری بروند.

طبق این برنامه به پرورش‌دهندگان حیوانات وحشی در دو استان‌ همسایه "هونان" و "جیانگشی" غرامتی پرداخت می‌کنند تا به سراغ میوه‌کاری، سبزی‌کاری، چایکاری یا کاشت گیاهان مورد استفاده در طب سنتی چین بروند؛ گزینه دیگر هم پرورش حیوانات دیگری مثل مرغ است.

ممنوعیت مربوط به ووهان در حال حاضر پنج ساله است و در شهرهای "پکن"، "شنژن" و "ژوهای" نیز ممنوعیت‌های مشابهی برقرار است که دائمی هستند.

"پیتر لی" متخصص خط‌مشی‌های چین در "انجمن بین‌المللی انسانیت" گفت: «ممنوعیت مصرف گوشت حیوانات وحشی در ووهان رویداد بسیار فرخنده‌ای است و به خوبی نشان می‌دهد باید خطرات بیماری‌های مشترک دام و انسان برای بهداشت عمومی را که از طریق تجارت حیوانات وحشی گسترش ‌می‌یابد خیلی جدی گرفت تا بیماری عالم‌گیر دیگری رخ ندهد.»

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
 051-37573506
04  نشانی:

مشهد- بلوار عبدالمطلب- عبدالمطلب 11- لاله 1

04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری