• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-02-29 17:33 Time سه مرغدار کردستانی به حبس محکوم شدند
 
مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: سه مرغدار متخلف در این استان از سوی مراجع قضایی بدلیل عدم مجوز و رعایت موازین بهداشتی برای جوجه ریزی به حبس محکوم شدند.

به گزارش فاخته، مجتبی ورمقانی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بازرسان بهداشت عمومی شبکه های دامپزشکی شهرستان‌های سنندج و دیواندره در بازدیدهای دوره‌ای و سرزده خود از مرغداری‌ها که به منظور بررسی، کنترل و داشتن پروانه جوجه ریزی بر اساس دستورالعمل های ابلاغی با رعایت ضوابط و مقررات سازمان دامپزشکی صورت می‌گیرد، از سه واحد مرغداری بازدید و متوجه نداشتن مجوز جوجه ریزی شده و برای آنها پرونده قضایی تشکیل داده و به مراجع قانونی برای بررسی و اقدامات لازم ارجاع دادند.

وی اضافه کرد: از آنجایی که عمل این سه مرغدار خاطی تهدید علیه بهداشت عمومی و به خطر انداختن سلامت مردم تلقی و منظور می‌شود، مقام‌های قضایی مرغدار شهرستان دیواندره را به تحمل هفت ماه حبس تعزیری و مرغداران شهرستان سنندج را به دلیل نداشتن سابقه موثر کیفری به قرار تعلیق تعقیب بمدت ۶ ماه محکوم کردند به گونه‌ای که اگر در این مدت این دو مرغدار مرتکب تخلف مجدد شوند علاوه بر مجازات جرم جدید، مجازات تخلف قبلی نیز همزمان اعمال خواهد شد.

ورمقانی یادآور شد: طبق حکم مراجع قضایی ۲ مرغدار محکوم شده در سنندج باید در مدت زمان تعلیق در برنامه‌های آموزشی مربوط به دامپزشکی شرکت و گواهینامه‌های کسب مهارت را دریافت کنند.

هم اکنون حدود ۵۶ هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب در استان کردستان وجود دارد که از این تعداد ۲۹ هزار واحد در مرکز استان مستقر بوده و حدود سه درصد از این واحدهای صنفی فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای محسوب می‌شوند.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
 051-37573506
04  نشانی:

مشهد- بلوار عبدالمطلب- عبدالمطلب 11- لاله 1

04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
 
24 - ذو الحجة - 1441
 
2020 - Aug - 13