• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-02-24 19:05 Time تولید «مرغ سایز» اولویت جدی امروز کشور است
 
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: تولید مرغ سایز با وزن های حدود ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ کیلوگرم به منظور حفظ منافع ملی و تولیدکنندگان و مصرف کنندگان در اولویت جدی این وزارتخانه قرار گرفت.

به گزارش فاخته به نقل از ایرنا، روز چهارشنبه وزارت جهاد کشاورزی، « مرتضی رضایی» در جلسه هم اندیشی که با حضور دستگاه ها و تشکل‌های مربوطه درباره تولید مرغ سایز افزود: البته مشوق‌هایی را برای تولیدکنندگان مرغ با وزن استاندارد (مرغ سایز) باید در نظر بگیریم که اولین گام در این زمینه برداشته شده و در نامه ای به سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، خواستار قیمت‌گذاری مناسب برای مرغ سایز شدیم.

به گفته وی، این مهم در سازمان حمایت از تولیدکنندگان و کارگروه تنظیم بازار تصویب شده و اجرای آن بزودی عملیاتی می شود.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه مزایا و اهمیت پیاده سازی طرح مرغ سایز این روزها بیشتر احساس می‌شود اظهارداشت: اجرای طرح مرغ سایز با وزن استاندارد (با وزن حدود ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ گرم) از جنبه های مختلف بسیار ارزشمند و ضروری است.

وی تصریح کرد: این موضوع از نظر ملی با توجه به اینکه نهاده های دان مصرفی برای تولید گوشت مرغ از خارج وارد می شود، با اجرای این طرح راندمان غذایی بیش از ۱۰ درصد نسبت به شرایط فعلی بهبود می‌یابد و حداقل حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تن در واردات ذرت و سویا صرفه جویی خواهد شد که باعث می شود از خروج میلیون‌ها دلار ارز از کشور جلوگیری به عمل آید.

رضایی با اشاره به اینکه از نظر تولیدکنندگان نیز بهبود راندمان غذایی، کاهش هزینه های تامین مالی سرمایه در گردش، کاهش تلفات و در کل بهبود بهره وری را به همراه دارد گفت: هرچه دوره پرورش کوتاه شود، احتمال ابتلا به بیماری در مرغداری‌ها کمتر خواهد شد و مرغداران مجبور به استفاده از داروهای بیشتری نخواهند بود که این موضوع به سلامت مرغ کمک می‌کند.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی افزود: مصرف کنندگان نیز از مزایای اجرای این طرح به طور کامل بهره‌مند خواهند شد، کاهش چربی درونی لاشه و قسمت های دور ریز مرغ، طعم لذیذ و خوشپخت بودن، سلامت بیشتر مرغ و در نهایت صرفه اقتصادی بیشتر از جمله مزایای این طرح برای خانواده ها است.

وی خاطرنشان کرد: برای اجرای این طرح نه تنها باید مشوق‌هایی را برای تولیدکنندگان مرغ‌های استاندارد در نظر بگیریم بلکه الزامات اجرای این طرح را فراهم کنیم که این مهم به اجرای دقیق مقررات و نظارت دامپزشکی نیاز دارد.

رضایی گفت: اجرای مرغ سایز در راستای منافع ملی کشور بوده و کسی با آن مخالف نخواهد بود.

وی با تاکید بر لزوم تشکیل کارگروه های اختصاصی با حضور دامپزشکی و سایر دستگاه ها و به خصوص تشکل ها در معاونت تولیدات دامی به منظور عملیاتی نمودن وپیاده سازی تولید مرغ سایز، تصریح کرد: با ایجاد این کارگروه‌ها کار به صورت مشترک پیش خواهد رفت و در راستای استانداردسازی تولید ملی اقدام می کنیم.

رضایی خاطر نشان کرد: وزیر محترم جهاد کشاورزی فردی بسیار فعال بوده و آمادگی پذیرش طرح‌ها و ایده‌های نو و خوب را دارد و بر تاثیر تبلیغات بر الگوی مصرف بسیار تاکید می‌ کنند.

لزوم تغییر ذائقه مردم از مصرف مرغ درشت

« علیرضا رفیعی پور» رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: با توجه به شرایط بحران‌زای تحریم باید عادت تولید مرغ درشت تغییر کند.

وی اظهارداشت: دامپزشکی مسئول حفظ سرمایه مرغداران و کشتارگاه‌ها و ارتقای بهداشت عمومی و سلامت جامعه است و با تمام توان این کار را عملیاتی خواهیم کرد.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
 051-37573506
04  نشانی:

مشهد- بلوار عبدالمطلب- عبدالمطلب 11- لاله 1

04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
 
24 - ذو الحجة - 1441
 
2020 - Aug - 13