• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
دامپزشکی از شوک این روزها بی نصیب نماند
Time 1398-10-23 00:00 Time شناسایی یک کانون آنفلونزا فوق حاد پرندگان در کرمانشاه/ دفن بهداشتی ۱۰۴ قطعه مرغ
 
رئیس اداره بهداشت و بیماری‌های طیور دامپزشکی استان کرمانشاه از شناسایی یک کانون آنفلونزا فوق حاد پرندگان در این استان خبر داد.

به گزارش فاخته، رئیس اداره بهداشت و بیماری‌های طیور دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: مخزن بیماری آنفلوانزای فوق حاد، پرندگان وحشی با عاملیت ویروس است که از دو بعد اقتصادی و بهداشتی اهمیت دارد.

 .وی افزود: استان کرمانشاه در فصول سرد سال در مسیر پرندگان مهاجر قرار دارد از سوی دیگر عواملی باعث جابجایی بیماری از نقاط مختلف کشور می‌شود.

این مسئول گفت: از اواخر سال ۹۶ کانونی از بیماری آنلفوانزای فوق حاد پرندگان در استان کرمانشاه مشاهده نشد اما امسال یک کانون بیماری در منزلی واقع در مرکز شهر صحنه که در آن طیور بومی نگهداری می‌شد، مشاهده شده است.

وی تصریح کرد: در این منزل فردی ۷۰ قطعه خروس محلی از یک وانت بار دوره گرد که معلوم نیست از کجا وارد این شهرستان شده، خریداری کرده است.

رئیس اداره بهداشت و بیماری‌های طیور دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: این وانت بار از تمام گلوگاه‌های استانی و شهرستانی نظیر نیروی انتظامی عبور کرد و بدون اینکه مانعی بر سر راه داشته باشد، نسبت به عرضه طیور اقدام کرده است.

این مسئول عنوان کرد: در سنوات گذشته ۲۷ کانون بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سطح استان کرمانشاه داشته‌ایم که در ۱۵ کانون آن عرضه پرندگان با وانت بارها، نقش بسیار مهمی داشتند.

وی بیان کرد: مرغ و خروس خریداری شده توسط این فرد ظاهری سالم داشتند گویا در دوره کمون بیماری به سر می‌بردند و تلفات آن پس از دو روز آغاز شده است.

معدوم سازی و دفن بهداشتی ۱۰۴ قطعه مرغ و خروس و بوقلمون

حیدری عنوان کرد: پس از مراجعه این فرد به اداره دامپزشکی کارشناسان بیماری یاب نسبت به نمونه گیری اقدام کردند و در نهایت ۱۰۴ قطعه مرغ و خروس و بوقلمون با همکاری مرکز بهداشت به روش بهداشتی معدوم و دفن بهداشتی و واحد مذکور نیز با محلول‌های مناسب ضدعفونی شد.

رئیس اداره بهداشت و بیماری‌های طیور دامپزشکی استان کرمانشاه با بیان اینکه پایش و مراقبت در شهرستان صحنه در دستور کار قرار گرفت، گفت: مردم به هیچ وجه از وانت بارهای دوره گرد مرغ زنده خریداری نکنند زیرا احتمال آلودگی وجود دارد.

این مسئول تصریح کرد: بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تا ۷۲ ساعت و بیشتر دوره کمون دارد هرچند ممکن است ظاهری سالم داشته باشد.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
 051-37573506
04  نشانی:

مشهد- بلوار عبدالمطلب- عبدالمطلب 11- لاله 1

04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
 
26 - ذو الحجة - 1441
 
2020 - Aug - 15