1
2
3
ساخت کاغذ از کود حیوانی توسط دانشمند ایرانی!
 
یک دانشمند ایرانی موفق به تولید کاغذ از فضولات انسانی شده است.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1401-05-05 08:27

به گزارش فاخته، مهندس هادی حبیبیان، مخترع ایرانی در حاشیه نمایشگاه هم‌افزا در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: به دلیل قطع بی‌رویه درختان برای تولید کاغذ شرکت ما به تولید کاغذ با استفاده از سلولز موجود در کود حیوانی روی آورده است و این اختراع برای اولین بار توسط بند اتفاق افتاد و در حال حاضر ثبت جهانی شده است.

وی در رابطه با نحوه تولید این کاغذ توضیح داد: قطع درختان برای تولید کاغذ به منظور استفاده از سلولز موجود در آن است در حالی که علفخواران نیز به دلیل استفاده از گیاهان سلولز را وارد بدن خود کرده و تنها بخش کوچکی از آن را جذب می‌کنند. باقی این سلولز توسط آن‌ها دفع شده و می‌توان از کود آن‌ها برای تولید کاغذ استفاده کرد.

این مخترع ایرانی گفت: کشور ما به واسطه دامداری‌ها و گله‌های دام زیادی که دارد پتانسیل خوبی برای تولید کاغذ از کود حیوانی دارد. در زمینه گسترش استفاده از این روش رایزنی‌های با مسئولین داشته‌ایم اما متأسفانه مافیا کاغذ مانع از پیشبرد آن شده است.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

حبیبیان خاطرنشان کرد: امیدواریم که با حضور در نمایشگاه هم‌افزایی مدیریتی، این اختراع مورد توجه مسئولین شرکت‌کننده در نمایشگاه قرار بگیرد و از قطع بیشتر درختان برای تولید کاغذ جلوگیری شود.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری