1
2
3
درمان آتروفی عضلانی انسان به کمک "خرس‌ سیاه"!
 
نتایج تحقیقات جدید دانشمندان نشان می‌دهد که سرم گرفته شده از "خرس‌ سیاه" در زمان خواب زمستانی، می‌تواند در روند درمان آتروفی عضلانی انسان مؤثر باشد.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1401-04-28 12:13

به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ تیمی از محققان به سرپرستی دانشگاه هیروشیما در ژاپن، درمان آتروفی سلولی را در سلول‌های ماهیچه‌ای اسکلتی انسان که با سرم تهیه شده از "خرس سیاه" (در زمان خواب زمستانی) انجام شده بود، بررسی کردند؛ نتیجه این مطالعه نشان داد که عوامل کلیدی فعال شده در خون خرس‌های سیاه در طول زمستان، ظرفیت شگفت‌انگیزی برای جلوگیری از ایجاد آتروفی عضلانی در انسان دارند.

Earth نوشت؛ در طول پاییز و زمستان، خرس‌های در خواب زمستانی می‌توانند به مدت 5 تا 7 ماه بدون خوردن یا نوشیدن چیزی در داخل لانه خود بخوابند. خرس‌ها می‌توانند از خواب زمستانی خود با کم‌ترین اختلال متابولیک و عضلانی جان سالم به در ببرند در حالی که در انسان، تنها سه هفته عدم تحرک برای از دست دادن توده عضلانی (آتروفی عضلانی) که می‌تواند منجر به بیماری‌های مرتبط با سبک زندگی بی‌تحرک مانند چاقی و دیابت یا حتی مرگ زودهنگام شود، کافی است.

در این رابطه میتسونوری میازاکی، نویسنده اول این مطالعه و استادیار فیزیولوژی دانشگاه هیروشیما گفت: عدم استفاده از عضلات به طور معمول منجر به از دست دادن ماهیچه‌های اسکلتی و اختلال عملکرد متابولیک در بسیاری از گونه‌های جانوری از جمله انسان می‌شود، در مقابل حیواناتی که در خواب زمستانی هستند مقاومت بالقوه‌ای در برابر آتروفی عضلانی دارند.

وی افزود: ما دریافتیم که سرمی که از خون خرس‌های سیاه ژاپنی در خواب زمستانی گرفته می‌شود، مکانیسم تخریب و انحطاط عضلانی را تضعیف می‌کند. تنها پس از 24 ساعت درمان با این سرم، سلول‌های ماهیچه‌ای انسان رشد قابل‌ توجهی را نشان دادند. ما نشان داده‌ایم که برخی از عوامل موجود در سرم خرس سیاه در خواب زمستانی ممکن است متابولیسم پروتئین را در سلول‌های ماهیچه‌ای اسکلتی انسان تنظیم کند و به حفظ توده عضلانی کمک کند. با این حال، عامل این تحریک متابولیسم هنوز به طور کامل شناسایی نشده است.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

به گزارش تسنیم، آتروفی عضلانی کاهش بافت عضله و در واقع کم شدن اندازه و حجم بافت‌های عضلانی است که ممکن است برای هر عضله‌ای در بدن رخ دهد. عدم کارکرد یک عضله به خاطر آسیب، کم‌تحرکی، بی‌تحرکی و فرآیند سالخوردگی می‌توانند از جمله دلیل آتروفی عضلانی باشند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری